به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ سید جواد حسینی با اشاره به اهمیت راهبردی مقطع ابتدایی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم با افزایش جذابیت در این مقطع تحصیلی، نه‌تنها از خروج نیروها از این مقطع جلوگیری کنیم بلکه به‌صورت داوطلبانه سایر معلمان از مقاطع دیگر آموزشی خواهان حضور در دبستان‌ها باشند.

وی با اشاره به اجرای طرح جام (جمع‌آوری ایده‌های مطلوب) در استان خراسان رضوی اظهار داشت: ضروری است با تشکیل کارگروه کاربست تجربه‌های موفق پژوهشی از تجربیات موفق مدیران و معلمان بیش‌ازپیش استفاده کنیم.

سرپرست وزارت آموزش‌ و پرورش با انتقاد از مدیریت مرکزگرا  و درنتیجه عقیم شدن بسیاری از برنامه‌های نظام آموزشی، خاطرنشان کرد: تمرکززدایی، تسلط زدایی، تفویض اختیار به مناطق و انتخاب مدیران توسط معلمان برخی از برنامه‌های آینده وزارت آموزش‌ و پرورش است.

رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش ‌و پرورش با تقدیر از باورمندی عمیق دکتر حسینی به مقطع ابتدایی با اشاره به برخی کمبودها در این مقطع گفت: نقصان‌ها در حقوق  و مزایا سبب شده بعضی از همکاران تغییر مقطع آموزشی دهند که ضروری است راهکاری شبیه طرح معلم تمام‌وقت برای معلمان دوره ابتدایی طراحی شود.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان گیلان نیز در این همایش مشترک با اشاره به برخی انتقادات در اجرای طرح جابربن حیان که در آن نقش خانواده‌ها و همچنین رقابت میان کودکان را پررنگ می‌دانند، اظهار داشت: البته حمایت خانواده‌ها سبب هم‌افزایی بیشتر در ارائه طرح‌های ابتکاری و همچنین این طرح سبب ارتقای رفاقت‌ها و تمرین کارِگروهی می‌شود.

جهان‌آرای اظهار امیدواری کرد: با آسیب‌شناسی دقیق، جشنواره جابربن حیان باقوت ادامه یابد تا شکوفایی استعدادهای دانش آموزان را بیش‌ازپیش شاهد باشیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: