به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ بهرام حسن زاده – دبیر سازمان مردم نهاد ندای آرامش فارس، در گفت‌وگو با خبرنگار جوانان خبرگزاری برنا، اظهار داشت:عاشورا درس‌های بسیاری برای آموختن دارد و علت جاودانگی آن خدا محوری است و از صاحبان تریبون در ایام محرم و صفر انتظار می رود برای  ترویج فرهنگ عاشورایی تلاش کنند.

وی افزود: یکی از نکات بارز واقعه عظیم عاشورا نقش آفرینی جوانان است و ولایتمداری ،شجاعت، وفاداری،ادب و بینش بسیار بالا از خصوصیات و ویژگی های منحصر به فرد شخصیت‌های جوان کاروان امام حسین (ع) می باشد.

این فعال اجتماعی در ادامه محرم را فرصتی برای خودسازی توصیف کرد و گفت: بدون شک محرم و صفر اثرگذارترین و ریشه دارترین موضوع فرهنگی اسلام است و می‌بایست ضمن تشریح اهداف نهضت سیدالشهدا، موجب جذب حداکثری اقشار مختلف جامعه در این ایام فراهم شود.

دبیر انجمن مردم نهاد ندای آرامش و عضو مجمع جوانان استان فارس در پایان گفت:«متاسفانه برخی بدعت‌ها و افراط و تفریط‌ها باعث باعث دلزدگی معنوی اقشار مختلف جامعه و بویژه نسل جوان شده است که از سخنرانان و مداحان انتظار می‌رود در ایام محرم و صفر بدور از هرگونه مطالب غلوآمیز در راستای ترویج آموزه‌های حسینی تلاش کنند و نباید مجالس عزاداری امام حسین(ع) تبدیل به میتینگ‌های سیاسی و حزبی شود.»

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: