به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی برنا، نشست صمیمانه وزیر ورزش و جوانان با اعضای هیئت رییسه مجمع ملی سازمان های مردم نهاد در محل ساختمان شماره یک این وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

در ابتدای این دیدار اعضای هیئت رییسه مجمع ملی سازمان های مردم نهاد کشور به صورت انفرادی دغدغه های و مشکلات حوزه جوانان را با وزیر و ورزش و جوانان در میان گذاشتند.

در ادامه این نشست مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تحریم های ظالمانه ای که علیه کشور اعمال شده است بیان کرد: اکنون در شرایط ویژه و خطیری هستیم و تحریم ها اثر خود را در یک سال گذشته با بالا رفتن قیمت ارز و سکه و افزایش تورم و قیمت کالا نشان داده است ، البته تحلیل هسته مرکزی و افرادی که این تحریم هارا در کاخ سفید اعمال می کردند این بود که ایران از هم‌ خواهد پاشید و فشار ها موجب فروپاشی اجتماعی و در نهایت نظام ساقط خواهد شد حتی در مذاکراتی که تیم مذاکره کننده ایرانی با خارجی ها داشته اند ، سیاستمداران خارجی اذعان می کردند که فکر می کردیم مردم ایران توان تحمل مقابل تحریم هارا ندارند اما مردم تاب آورند و شاهد بودیم مردم سربلند از این میدان بیرون آمدند.

وی در ادامه در رابطه با پافشاری سران ایالات متحده بر روی مسئله ساخت سلاح هسته ای توسط دانشمندان ایرانی گفت: موضوع عدم تولید سلاح هسته ای در برجام به عنوان یکی از مفاد آن وجود دارد اما بازهم شاهد بودیم کشوری همچون  آمریکا که از این معاده بین المللی خارج شده مارا متهم به این موضوع می کند . البته ما در موضوع بمب هسته اصلی مهمتر از برجام داریم، طبق فتوای مقام معظم رهبری ساخت سلاح هسته ای حرام است و ما بر اساس این فتوا دنبال سلاح هسته ای نمی رویم.

وی ادامه داد: در حال حاضر رییس جمهور فرانسه در حال پادرمیانی است و مذاکراتی که در حال انجام است امیدوار کننده بوده، البته این نکته نباید فراموش شود که در مقابل اراده ملت هیچ قدرتی تاب توان نخواهد داشت.

سلطانی فر در خصوص تحریم ها در زمان جنگ تحمیلی و مقایسه با شرایط فعلی نیز خاطر نشان کرد: در طول سال های جنگ تحمیلی جنگ نفتکش هارا داشتیم و لی توانستیم نفت خود را بفروشیم، اما در حال حاضر عرصه تنگ شده، هیچ گاه در تاریخ چنین محدودیت و فشار هایی را نداشته ایم ، امیدواریم مجموع مذاکرات و ارتباطات غیر مستقیم که در حال روی دادن است مارا به حق خودمان برساند و طرف مقابل به اجرای تعهدات خود در برجام برگردد و در سایه مفاد این معاهده بین المللی شاهد حاکم شدن امنیت در منطقه باشیم.

وزیر ورزش و جوانان در رابطه با مسائل مربوط به حوزه جوانان نیز تصریح کرد: مسائل و دغدعه های جوانان نیز حل خواهد شد مهم این است که امید در دل مردم زنده نگه داشته شود و با استفاده از ظرفیت هایی که در تمامی زمینه ها داریم راه توسعه را در پیش گیریم و تولید ناخالص داخلی را افزایش دهیم.

سلطانی فر در پاسخ به سوال یکی از اعضای هیئت رئیسه در خصوص وجود سه هزار مدیر جوان آماده به خدمت در کشور و بکارگیری آن ها در سطوح مختلف مدیریتی نیز بیان کرد: ما ۳ هزار مدیر آماده نداریم بلکه چندصد هزار مدیر آماده بکار داریم و یکی از اهداف شکل گرفتن سمن های جوانان نیز به همین موضوع است تا مدیران جدید پرورش یابند و مسئولیت های مختلف را برعهده گیرند و کادرسازی درست انجام شود، رویکردی که در وزارت ورزش و جوانان به وجود آمده است نیز به همین شکل است که از نیروهای جوان در سطح مدیرکلی استفاده شود

وی در پایان نیز در خصوص احداث خانه های جوان در کشور اظهار داشت: تا پایان سال جاری ۱۵ الی ۲۰ خانه جوان در استان های کشور احداث خواهد شد و امکان خوبی است برای فعالیت سمن هاس حوزه جوانان خواهد بود.

خبرنگار: امجد عبدی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: