به گزارش برنا، وی در بدو ورود مورد استقبال محمود فرازنده سفیر و شماری از اعضاء سفارت جمهوری اسلامی ایران در آلمان قرار گرفت.

بر اساس برنامه اعلام شده، حناچی قرار است فردا در آخرین روز از سفر خود به اروپا، با «میشل مولر» همتای برلینی خود دیدار کند. همینطور بازدیدهایی از برنامه توسعه گردشگری و مدیریت پسماند برلین در دستور کار این سفر قرار دارد.

شهردار تهران در حالی وارد برلین شد که سفیر آمریکا در آلمان که دخالت‌هایش در امور داخلی این کشور بارها جنجالی شده خواستار تحریم حناچی شده است. با این حال تازه ترین نظرسنجی صورت گرفته از سوی موسسه یوگوو و خبرگزاری آلمان نشان می دهد که مردم این کشور دل خوشی از سیاست های واشنگتن ندارند.نتایج این نظر سنجی نشان می دهد ۲۷ درصد آلمانی ها معتقدند که رئیس جمهور روسیه فردی قابل اعتمادتر از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا است.

از زمان روی کار آمدن ترامپ در آمریکا، روابط میان برلین و واشنگتن دستخوش تیرگی شده است. انتقادهای شدید ترامپ از سیاستهای مهاجرتی آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و درخواست آمریکا برای افزایش هزینه‌های نظامی آلمان در ناتو از مهمترین دلایل تنش میان دو کشور است. 

حناچی قصد دارد تا از فرصت ملاقات با همتای برلینی خود، درباره حضور شرکت ها، سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی آلمان در طرح های شهری و عمرانی تهران رایزنی کند. 

شهردار تهران دوشنبه شب گذشته در راس هیاتی از شهرداری و محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران وارد وین شد. او در این سفر علاوه بر شرکت در اجلاس بین المللی رهبران شهرهای جهان با مدیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) و برخی مسؤولان محلی شهر وین ملاقات کرد. وی فردا شب برلین را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: