به گزارش گروه روی خط رسانه های برنا؛ در این روز‌هایی که مشکلات اقتصادی امان مردم را بریده، جوانان دربه‌در به دنبال کار هستند حتی گاهی برای امرار معاش خود هر کاری را با کمترین درآمد انجام می‌دهند.

اما گاهی شاهد بی‌انصافی برخی از کارفرمایان و کم لطفی‌شان نسبت به افرادی که برایشان کار می‌کنند هستیم که حقوق کارگران و کارمندانشان را براساس تعرفه مشخص شده وزارت کار پرداخت نمی‌کنند و یا حق بیمه ۳۰ روزه برای افراد رد نمی‌کنند اگر هم شکایتی داشته باشند شغل خود را از دست می‌دهند.

خانمی درباره مشکلاتش در محیط کار گفت: کارفرمایش بعد از یک سال کار، بدون درنظر گرفتن سابقه وی، تنها برای ۱۰ روز حق بیمه رد می‌کند و حتی دستمزدی که پرداخت می‌کند کمتر از یک میلیون تومان است و این خانم از ترس آن که همین شغل خود از دست دهد به اداره کار شکایت نمی‌کند چرا که به کار خود نیاز دارد.

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درباره رفع مشکلات در اداره کار اظهار کرد: قانون کار مراحل خاصی دارد، تشکیل هیئت بدوی مربوط به اختلافات کارگری و کارفرمایی جزء دستورالعمل قانون کار است.

شریعتمداری بیان کرد: تلاش کردیم مراحل شکایات در اداره کار الکترونیک شود تا مراجعات و مشکلات به حداقل ممکن برسد و در دو استان به صورت نمونه در حال اجرا است تا در سطح ملی به اجرا درآید.

او افزود: با الکترونیک شدن از ایجاد برخی از اختلافات خصوصا در تنظیم قرارداد‌های سفید، که مشکلات امروز بازار کار است حل شود و موارد برای اختلاف به حداقل می‌رسد و اگر اختلافی ایجاد شود می توانند از طریق سامانه الکترونیک  شکایت خود را وارد کرده و پاسخ نیز به همان ترتیب دریافت کنند.

منبع:jyc

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: