به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ زهرا بهروز آذر با اعلام اینکه در راستای تسهیل‌گری تردد بانوان به بوستان های ویژه بانوان هماهنگی های لازمه در مناطق 22 گانه در حال انجام است، تصریح کرد: یکی از گام های برداشته شده در این زمینه اختصاص یک خط تاکسی در مسیر مترو چیتگر به بوستان ریحانه است که به بهره برداری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه خط تاکسی مسیر مترو چیتگر به بوستان ریحانه روزهای سه شنبه و پنچشنبه هر هفته آماده ارائه خدمات حمل و نقلی به بانوان است، متذکر شد: راه اندازی سایر مسیرها به منظور تسهیل گری تردد بانوان به بوستان های ویژه نیز در دستور کار اداره کل بانوان قرار دارد تا با هماهنگی مناطق 22 گانه اقدام موثری در این جهت صورت گیرد.

بهروز آذر تسهیل در دسترسی به این مجموعه ها برای بانوان را از اولویت های مورد توجه اداره کل بانوان در سال جاری عنوان کرد و گفت: ایجاد ایستگاه اتوبوسرانی در مقابل بوستان بانوان منطقه 21، ازدیگر اقدامات صورت گرفته به منظور تسهیل گری تردد بانوان به بوستان های اختصاصی این گروه از جامعه است.

وی با یادآوری اینکه بوستان های ویژه بانوان به عنوان یکی از فضاهای اختصاصی برای گذراندن اوقات فراغت زنان و دختران پایتخت راه اندازی شده است، تخصیص فضای سبز و تفرجگاه اختصاصی، پیست دوچرخه سواری، فضای مناسب استخر و سونا، سالن‌های ورزشی چند منظوره، کتابخانه و سالن اجتماعات را از جمله امکانات این بوستان ها برشمرد.

بهسازی شهربانو ها و بوستان های بانوان از اولویت های سال جاری است

بهروز آذر درادامه بهسازی مجموعه های شهربانو و بوستان های بانوان را از دیگر اولویت های اداره کل بانوان در سال جاری برشمرد و تاکید کرد: همزمان با بازگشایی مراکز آموزشی در سال تحصیلی جدید، این مجموعه ها آمادگی پذیرایی از اردوهای دانش آموزی و دانشجویی را با تمام امکانات دارند.

به گفته مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران، بازسازی و بهسازی پردیس بانوان منطقه 15 با 27 هکتار مساحت از مهم ترین اقدامات این اداره کل است که به عنوان یکی از نقاط گردشگری شهر تهران که مورد توجه بانوان است، با هماهنگی منطقه 15 اجرا شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: