به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش، در نخستین نشست خبری خود اظهار کرد: سند تحول آموزش و پرورش نقشه راه آموزش و پرورش دستاورد خیلی بزرگ است.

وی ادامه داد: در دو سال آینده ۸ محور را در دستور کار قرار دادیم و نهادهای و ریل‌سازی لازم برای استمرار تحولات پیش‌بینی می‌شود.

حاحی‌میرزایی بر لزوم تربیت  چند ساحتی اشاره کرد و گفت: همانطور که وجود انسان چند ساحتی است، تربیت هم باید چند ساحتی باشد و رشد متوازن را در پیش بگیریم؛ تحقق این هدف لازمه همکاری همه است.

وی افزود: تلاش می‌کنیم در پایان دوره آموزش عمومی، دانش‌آموزان تا حدی از توانایی‌ها را داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ضرورت دارد در شیوه سنجش دانش‌آموزان بازنگری شود، گفت: پدیده کنکور تمام نظام آموزشی را به گروگان گرفته است.

وی بر لزوم توجه به مدرسه تأکید کرد: باید تنوع محیط‌های یادگیری را بپذیریم؛ وقتی ایده مدرسه بدون دیوار را مطرح کردیم به دنبال این بودیم که ارتباط مدرسه و جامعه عمیق‌تر باشد و تلاش می‌کنیم بین مدرسه و جامعه پیوند برقرار کنیم.

حاجی میرزایی با اشاره به طرح بوم گفت: در طرح بوم ۲ ساعت اژ ساعت آموزشی متناسب با شرایط مدرسه و منطقه، آموزش به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه مدیر دانا و توانا کلید موفقیت است، اظهار کرد: باید ثبات مدیریت مدرسه را مورد تأکید قرار دهیم؛ مدیران توانمند هستند که می‌توانند تغییرات را مدیریت کنند؛ استقرار یک سند به مراتب پیچیده‌تر از تولید سند است.

حاجی‌میرزایی قرار است در این نشست در خصوص مسائل آموزش و پرورش و آمادگی این وزارتخانه در آستانه سال تحصیلی جدید با خبرنگاران گفت‌وگو کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: