به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سردار علیرضا لطفی، در تشریح این خبر گفت: در ساعت ۱۱ صبح مورخه ۳۱ اردیبهشت ماه امسال یکی از شهروندان طی تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، گزارش بیهوشی یک مرد جوان در میدان امام حسین (ع) را به کلانتری ۱۰۶ نامجو داد.

بلافاصله مأمورین به محل اعلامی مراجعه کرده ومشاهده نمودند یک مرد جوان حدودا ۳۵ ساله به حالت بیهوش روی زمین افتاده است و هیچگونه مدارک هویتی به همراه ندارد. فرد بیهوش، جهت انجام اقدامات پزشکی به بیمارستان لقمان منتقل گردید.

پرونده، با موضوع سرقت بعنف به شیوه بیهوشی جهت رسیدگی تخصصی و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت، در ادامه بیان داشت: پس از حضور شاکی در پایگاه سوم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در روز حادثه، ساعت ۹ صبح در میدان امام حسین روی صندلی نشسته بودم و از آنجایی که بیکار و بدنبال کار هستم، شخصی حدوداً ۴۵ ساله در کنارم نشست و خود را امیر معرفی نمود. حدود یک ساعت با هم صحبت کردیم و وی اظهار داشت یک کارگاه تولیدی دارد و می‌تواند مرا در آنجا مشغول به کار کند و من هم به او اعتماد کردم. در ادامه گفتگوهایمان امیر پیشنهاد داد برای هردویمان آبمیوه بخرد و باهم بخوریم. امیر رفت و پس از چند دقیقه برگشت و یکی از آبمیوه‌ها را به من داد و یکی را هم خودش خورد، پس از گذشت کمتر از ده دقیقه حالت سرگیجه پیدا کردم و دیگر چیزی نفهمیدم و وقتی در بیمارستان بهوش آمدم فهمیدم سه ساعتی است که بیهوش بوده ام وسایلی که به همراه داشتم، از قبیل، وجه نقد، کارت، موبایل به ارزش ۵ میلیون تومان توسط (امیر) بسرقت رفته است.

سردار لطفی در ادامه گفت: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات مالباخته و با توجه به شیوه و شگرد سارق، در بررسی‌های صورت گرفته بانک مجرمین حرفه‌ای سابقه دار، تصاویر مجرمین به رویت مالباخته رسید و یکی از مجرمین سابقه دار بنام " امیر. ع ۴۵ ساله " که دارای ۹ فقره سابقه کیفری به شیوه بیهوشی بود، بعنوان سارق خود مورد شناسایی قرار داد.

با مشخص شدن هویت سارق و با انعکاس اطلاعات بدست آمده به بازپرس پرونده، دستگیری سارق در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی و پایش‌های اطلاعاتی مخفیگاه "امیر" را در میدان راه آهن شناسایی نمودند که در تاریخ ششم شهریور ماه طی یک عملیات غافلگیرانه متهم دستگیر شد و در بازرسی از محل، مقادیری دارو‌های بیهوشی و حدود ۱۰ میلیون تومان وجه نقد کشف و به پایگاه منتقل شد.

در تحقیقات اولیه، متهم به بیش از ده‌ها فقره سرقت به شیوه بیهوشی در سطح شهر تهران اعتراف نمود و با دعوت از شکات، مواجهه حضوری صورت گرفته و بیش از ده نفر از مالباختگان وی را مورد شناسایی قرار دادند.

در ادامه تحقیقات، امیر اظهار داشت: پس از آزاد شدن از زندان در اسفند ماه سال گذشته که به همین جرم در حال تحمل حبس بودم، شروع به سرقت کردم و سوژه‌ها را از بین افراد جوان و بیکار انتخاب می‌کردم که پس از گفتگو با آنان و ایجاد رابطه صمیمانه و جلب اعتماد کامل اقدام به اجرای نقشه سرقت از آنان می‌نمودم و پس از سرقت اموال را به مالخری واقع در میدان شوش به قیمت ناچیزی می‌فروختم و پول حاصله را صرف مواد مخدر و خوشگذرانی می‌کردم. بدنبال اعترافات سارق، در تاریخ ۲۶ شهریور ماه مالخر نیز شناسایی و در محدوده شوش دستگیر شده و به خریداموال مسروقه اعتراف نمود.

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به دستگیری سارق و خریدار اموال مسروقه و اعتراف صریح به سرقت اموال به ارزش ۵۰ میلیون تومان، متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران جهت انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرائم ارتکابی، در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

سردار لطفی در پایان به شهروندان توصیه کرد: به افراد غریبه‌ای که در مکان‌های عمومی مانند خیابان، پارک و وسایل نقلیه عمومی ... به شما نزدیک می‌شوند اعتماد ننموده و با توجه به استفاده مجرمین از شگرد بیهوشی بوسیله مواد غذایی و نوشیدنی، از قبول آبمیوه و مواد خوراکی از افرادی که مدت کوتاهی از آشنایی شما می‌گذرد و هیچگونه شناخت درستی از آنان ندارید خودداری نمایید. به خاطر داشته باشید با صحبت از مشکلات و مسایل شخصی با افراد ناشناس، به راحتی اطلاعات لازم برای فریب و اغفال خود در اختیار آن‌ها قرار می‌دهید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: