به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سعید شهند، در نشست هم‌اندیشی با سازمان‌های مردم نهاد در حوزه محیط زیست با اشاره به اینکه اردبیل در سطح کشور بعنوان شهر فرهنگی و گردشگری جایگاه ویژه‌ای دارد، افزود: اردبیل از استان‌های مطرح در مقصد گردشگری است و باید با حفظ محیط‌زیست ظرفیت گردشگری آن را بالا ببریم زیرا گردشگر به جایی می‌رود که سلامت و پاکیزگی حاکم باشد و به همین منظور برای حفظ محیط‌زیست و حل و کاهش مشکلات بیش از گذشته به مشارکت سازمان‌های مردم نهاد نیازمندیم.

وی با بیان بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار دست‌اندرکاران محیط‌زیست و فعالان این حوزه که فرمودند:"مساله‌ محیط زیست، مساله‌ این دولت و آن دولت نیست ،مساله‌ طولانی‌مدت است ، مساله‌ همه‌ کشور است و همه باید دست‌ به‌ دست هم بدهند و این مشکل را حل کنند"، گفت: حفاظت و حراست از محیط‌زیست مشارکت همگانی و مردمی را می‌طلبد و در اجرای برنامه‌ها و پیگیری موضوعات محیط‌زیست از ظرفیت و مشارکت سازمان‌های مردم نهاد و خرد جمعی و فضای مشورتی بهره خواهیم گرفت.

شهند افزود: سازمان‌های مردم نهاد چشم بینای محیط‌زیست هستند و محیط‌زیست و سازمان‌های مردم نهاد در یک راستا و هدف مشترک تلاش می‌کنند و آن حفظ محیط‌زیست استان است.  

وی تشریح کرد: سازمان‌های مردم نهاد زیست‌محیطی استان با حضور فعال در زمینه‌های مختلف محیط زیست از قبیل آموزش، فرهنگ سازی به عنوان پل ارتباطی میان مردم و دولت مطرح هستند و می‌توانند محیط‌زیست استان را در مسیر کاهش و به حداقل رساندن معضلات زیست‌محیطی و برطرف کردن آسیب‌های ناشی از آن یاری کنند.

در ادامه این برنامه مسئولان سازمان‌های مردم نهاد در حوزه محیط زیست استان نظرات و پیشنهادات زیست‌محیطی خود را مطرح و گزارشی از اجرای برنامه‌های فرهنگ‌سازی، آموزشی ارائه دادند.

در استان اردبیل ۱۲ سازمان مردم‌نهاد در حوزه محیط‌زیست فعال است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: