به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ معصومه ابتکار، در خصوص خبر تکمیل لایحه «صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت» از سوی قوه قضائیه و ارسال آن برای دولت گفت: خبر ما این است که لایحه به دست دولت رسیده و از طریق آقای جهانگیری به کمیسیون لوایح ارجاع شده است و این کمیسیون هم در جلسه اخیر خود تصمیم گرفته که در حداقل زمان ممکن بررسی‌ها را انجام دهد تا این لایحه هر چه زودتر و در اسرع وقت به مجلس شورای اسلامی ارسال شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا آنچه قوه قضائیه ارسال کرده با نظرات معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری منطبق است یا خیر، گفت: ما نظراتمان را بعد برگزاری نشست‌های تخصصی اعلام خواهیم کرد. در ابتدای روند بررسی با قوه قضائیه در ارتباط بودیم اما ماه‌های آخر شاید بیشتر در درون خود قوه نظرات و تفاوت دیدگاه‌هایی بود که در نهایت تغییراتی را که مدنظرشان بود اعمال کردند.

معاون زنان و خانواده رئیس‌جمهور همچنین در پاسخ به این سوال که آیا پیش‌بینی شده است که لایحه مجددا به قوه قضائیه برگردد، گفت: دیگر بازگشتی وجود ندارد؛ آنها نظراتشان را اعلام کردند و باید در حوزه قضایی این نظرات پیگیری شود اما در بخش‌هایی که مرتبط به خود دولت است، طبعا نظرات دولت اعمال خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: