به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ بهاره کبیری، دبیر شبکه ملی گردشگری جوانان و نایب رئیس مجمع ملی سمن‌های کشور در رابطه با انتخابات استانی سمن‌ها گفت: سازمان‌های مردم نهاد تشکل‌هایی تخصصی از دل خود مردم هستند که به عنوان دولت یاران در حوزه‌ها و سطوح مختلف جامعه به فعالیت‌های داوطلبانه می‌پردازند.

او ادامه داد: این تشکل‌ها با چنین اهدافی، زمانی که با نیروی پرشور جوان همراه شوند، از یک سو توان و نیروی دوچندان برای فعالیت داوطلبانه را به همراه دارند، از سویی تخصص به روز جوانانی را به کار می‌گیرند که از روی علاقه و اشتیاق وارد حوزه‌های فعالیتی می‌شوند، و همین شور جوانی دلیلی بر پیگیری مصرانه مطالبات و تلاش امیدوارانه برای رفع مشکلات آن‌ها می‌شود.

دبیر شبکه ملی گردشگری جوانان کشور با اشاره به این نکته که انتخابات استانی سمن‌ها راهی برای اعلام مشکلات و مطالبات جوانان است افزود: نمایندگان این سازمان‌ها، پس از انتخابات، از تمام حوزه‌ها و شاخه‌های فعالیتی‌ که این سازمان‌ها پوشش می‌دهند وارد مجامع استانی و سپس هیات رئیسه کشوری می‌شوند و به این ترتیب می‌توانند در سطح گسترده‌ای، نیازهای مطالباتی جوانان را پوشش داده و برای رفع آن و تسریع امور اقدامات لازم را مبذول دارند.

کبیری با تاکید بر اینکه سازمان‌های مردم نهاد، به‌رغم حمایت‌های خوب دولت از برخی جهات با مشکلات اساسی مواجه هستند، گفت: این موانع حتی موجب خواهند شد که فعالیت‌های متعارف سمن‌ها با مشکلاتی رو‌به‌رو شود که به تنهایی قادر به رفع آن نخواهیم بود. بنابراین نیازمند مرجعی برای پیگیری این مسائل و مطالبات و رفع و رجوع آن‌ها از طریق ارگان‌های دولتی هستیم.

نایب رئیس مجمع ملی سمن‌های کشور چنین مشکلاتی را در سمن‌های هر استان متفاوت عنوان کرد و توضیح داد: بنابراین سمن‌ها از طریق مجمع نمایندگان می‌توانند پیگیر مسائل و مشکلات خود در رشته‌های مختلف فعالیتی و مسائلی که بر اساس استان محل فعالیت‌شان متغیر است، باشند.

او در پایان خاطرنشان کرد: قطعا هرچه مسیر حرکت داوطلبانه و سازنده این سازمان‌های مردم نهاد به واسطه پیگیری مجامع‌شان هموارتر شود، می‌توانند در توسعه کشور نقش پایدارتری ایفا کنند.

خبرنگار: ناهید سمیعی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: