به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛  لاک‌پشت مهمیز دار این روزها میهمان پارک ساعی هستند. این لاک پشت‌ها از انواع لاکپشت‌های بیابان‌زی هستند و آب مورد نیازشان را از غذا که گیاه و میوه است تامین می‌کنند. این لاک‌پشت‌ها گرچه نیاز به نوشیدن آب ندارند و شنا هم بلد نیستند اما باید شرایط نگهداری خاصی داشته باشند.

لاک‌پشت مهمیزدار از خانواده لاک‌پشت‌های زمینی است و زیستگاه آن دشت‌ها و جلگه‌ها، مزارع و باغ‌ها و محیط‌های طبیعی است که از پوشش گیاهی کافی برخوردار باشند. این لاک‌پشت گیاهخوار است. به عقیده زیست‌شناسان برای نگهداری از حیوانات در شرایط اسارت باید کاری کرد که تا حد امکان شرایط نگهداری به زیستگاه اصلی شبیه باشد.

لاک‌پشت‌های مهمیزدار نیاز به جایی دارند تا در طول ساعات میانی روز استراحت کنند. پس باید عمق خاک شرایط زندگی‌شان زیاد باشد تا بتوانند خاک را حفر کنند که به نظر می‌رسد عمق خاک موجود در محل نگهداری کمتر از ۲ سانتی‌متر باشد همچنین باید حفره‌هایی برای‌شان تعبیه شود.

اگر چه در خصوص نبود آب مشکلی لاک‌پشتان ساعی را تهدید نمی‌کند ولی به سایر نیازها پاسخ داده نشده است چراکه این لاک‌پشت‌ها در حال جفت‌گیری بوده اما برای تخم‌هایشان فضایی در نظر گرفته نشده است.

2

3

خبرنگار: سیمین برادران

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: