به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سردار سیدکمال هادیانفر، در حاشیه اعزام تیم‌های پلیس راهور به مرزهای چهارگانه مهران، شلمچه، چذابه و خسروی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری مراسم معنوی و عظیم اربعین حسینی(ع)، اظهار کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا همچون سنوات گذشته با آمادگی کامل برای خدمات رسانی به زوار اربعین و تسهیل در تردد و مدیریت ترافیک، مأموریت‌های خود را دنبال می‌کند.

وی افزود: مراسم اربعین عملا پس از عاشورای حسینی(ع) آغاز شده و از ابتدای مهرماه بر جمعیت عاشقان و دلدادگان اباعبدالله الحسین(ع) برای پیوستن به این کنگره بزرگ و جهانی افزوده می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ادامه داد: از هشتم مهرماه سال جاری پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا براساس تمهیدات پیش‌بینی شده تیم‌های خود را در چهار مرز مهران، شلمچه، خسروی و چذابه در سه استان هدف کرمانشاه، خوزستان و ایلام مستقر کرده است.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: امروز در راستای تقویت توان همکارانمان، تیم‌های کمکی به مرزهای چهارگانه اعزام می‌شوند.

سردار هادیانفر با بیان اینکه نیروهای پلیس راهور در سه استان هدف و در همه مسیرهای تردد زوار به صورت شبانه‌روزی حضور دارند، تأکید کرد: مدیریت ترافیکی، ایمنی و تسهیل ترددها از اولویت اصلی این پلیس در اجرای مأموریت اربعین است.

سردار هادیانفر با اشاره به حضور 6 هزار و 500 نیروی پلیس راهور در مرزهای چهارگانه، خاطرنشان کرد: علاوه بر نیروهای پیاده که در معابر و مسیرهای تردد زوار مستقر هستند، هزار و 265 تیم خودرویی و صد دستگاه گشت موتوری پلیس راهنمایی و رانندگی در این مأموریت حضور دارند.

وی اشاره کرد: با اعزام تیم‌های پلیس راهور از امروز به مرزهای چهارگانه، از فردا همه 6 هزار و 500 تیم پلیس راهور در مرزها به صورت کامل مستقر می شوند.

این مقام عالی انتظامی با بیان انکه تا پایان مهرماه این مأموریت معنوی و بزرگ را با جدیت دنبال می‌کنیم، خاطرنشان کرد: فقط 400 دستگاه اتوبوس به صورت کاپوتاژ می‌توانند از مرز چذابه وارد عراق شوند و تا آخر مهرماه کاپوتاژ خودروهای سواری برای عزیمت به عراق ممنوع است.

سردار هادیانفر با اشاره به وقوع دو تصادف در عراق، عنوان کرد: متأسفانه دو دستگاه از اتوبوس‌های حامل زائران در خاک عراق تصادف کرده‌‌اند و براساس گزارشگیری از سامانه سپهتن متوجه شدیم که علت این تصادفات سرعت غیرمجاز بوده است. بنابراین رانندگان بدانند که حتی اگر در این ایام در کشور عراق تخلفی کنند با گزارشگیری از این سامانه پس از بازگشت به کشور اعمال قانون می‌شوند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: