به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ همزمان با هفته تهران مناطق مختلف پایتخت معرفی می‌شوند و موزه‌ها در صدر این مناطق گردشگری است اما این روزها برخی موزه‌های سطح شهر را به مکان‌های مرده‌ای تبدیل کرده‌ایم و با نگاه تک کاربری، هزینه‌های زیادی بر دوش شهر انداخته‌ایم.

شهردار منطقه 11 با اشاره به لزوم خروج از نگاه تک کاربری به موزه‌ها، از مرمت و بازسازی موزه تیمور تاش خبر داد.

نصرالله آبادیانی، شهردار منطقه 11، با اشاره به موزه هایی که در این منطقه وجود دارد گفت: در کنار موزه باید فعالیت اقتصادی دیگری اتفاق افتد تا موزه‌ها احیا شوند. مناطق 11 و 12، در بافت تاریخی تهران قرار دارند و رویکرد مدیریت شهری ارتقا کمی و کیفی ساکنین بافت تاریخی برای گردشگری است.

او اضافه کرد: با در نظر گرفتن کاربری‌های مختلف برای موزه‌ها می‌توان رونق اقتصادی ایجاد می‌کنیم. این تجربه تنها به ایران تعلق ندارد. خیلی از کشورها از این مسیر اقتصادشان را متحول کردند و ساکنان پیرامون بناهای تاریخی از این امر به دلیل افزایش ارزش بنا منتفع شدند.

آبادیانی با تاکید بر اینکه صرفا نگاه موزه محور نداریم، گفت: موزه مقدم یکی از این دسته موزه‌هاست. موزه صرف نیست. موزه صرف در منطقه 11 تیمور تاش بود که اخیرا مرمت شد و مجددا راه‌اندازی کردیم تا به موزه تبدیل کنیم. در پائین این موزه کافه‌ای ایجاد شد تا اقتصاد مبتنی بر موزه را تامین کنند.

خبرنگار: سیمین برادران

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: