به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ محمد مهدی تندگویان در حاشیه تفاهم نامه وزارت ورزش و جوانان و بنیاد بازی های رایانه ای  با بیان اینکه در حوزه تولید بازی، از پتانسیل بالای تشکل های جوانان بهره خواهیم برد، گفت: در حوزه بازی تشکل های جوانان ما در تولید نرم افزار و برگزاری مسابقات توانمند هستند.

او ادامه داد: هدف از این تفاهم نامه ایجاد بستری در جهت هماهنگ سازی و نظارت نهادی بود که مشخصا رسالت این کار را برعهده بگیرد.

معاون امور جوانان وزارت ورزش با تاکید بر اینکه حوزه جوانان بسیار گسترده بوده و نیازمند قرارگیری نهادهای تخصصی در زمینه های مختلف است، عنوان کرد: در این زمینه باید بتوانیم در زمینه های مختلف تشکل ها را در کنار نهادهای تخصصی مرتبط قرار دهیم تا به صورت هماهنگ و با بهره گیری از سیاست گذاری نهاد مورد نظر به مقصود خود دست پیدا کنیم.

تندگویان ادامه داد: سعی می کنیم شبکه مشخصی از اعضای فعال این حوزه را در اختیار بنیاد بازی های رایانه ای قرار دهیم و از ظرفیت های مشترکمان استفاده کنیم .

او با اشاره به اینکه خانواده ها در بحث بازی کردن فرزندانشان موضوع منفی می گیرند، گفت: بهتر است نیمه مثبت لیوان را هم ببینیم چراکه امروز بازی های رایانه ای بخش مهمی از اقتصاد جهان را تشکیل می دهد. به این ترتیب می توان امیدوار بود که ورود فرزندان ما به این حرفه می تواند در کشب مهارت و درآمد زایی نقش موثری داشته باشد.

معاون امور جوانان در رابطه با افزایش میزان حضور ایران در عرصه بازی های بین المللی اظهار امیدواری کرد و گفت: تلاش خواهیم کرد تا ایران را به عرصه ای برسانیم که میزبان مسابقات بازی های بین المللی باشد و بتواند در بحث اقتصاد و ارز آوری مشارکت خوبی داشته باشد.

خبرنگار: ناهید سمیعی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: