به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، امیر مرادی با بیان اینکه تعداد ثبت نام های قطعی شده دو میلیون و ۹۲۶ هزار و ۱۵۰ نفر هستند، افزود : ۴۸۰ هزار و ۹۴۸ نفر مربوط به استان تهران ، ۳۰۶ هزار و ۴۶۰ نفر استان خوزستان ، ۲۵۱ هزار و ۶۶۱ نفر استان اصفهان ، ۲۴۲ هزار و ۵۵۳ نفر استان خراسان رضوی ، ۱۹۴ هزار و ۶۸۸ نفر استان فارس و ۱۱۲ هزار و ۷۹۲ نفر نیز از استان قم هستند که بیشترین آمار محسوب می شود.

وی با بیان اینکه ۷۲ هزار و ۱۱۷ هزار نفر نیز از اتباع خارجی هستند، گفت: با توافق ایران و عراق زائران می توانند از ۱۰ شهریور (اول محرم) تا ۷ آبان (۳۰ صفر) بدون نیاز به تهیه روادید و به شرط ثبت نام در سامانه سماح ، همراه با گذرنامه معتبر برای زیارت اربعین وارد کشور عراق شوند.

مرادی افزود: لغو روادید برای این بازه زمانی است و خارج از این زمان، زائران موظف به تهیه روادید از طریق دفاتر زیارتی هستند، ضمن اینکه لغو روادید برای یک بار سفر زیارتی است.

مدیر اجرایی ستاد اربعین حسینی، گفت: زائران برای پرداخت هزینه های مصوب فقط از طریق درگاه پرداخت الکترونیک سامانه سماح اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام در سامانه سماح رایگان و هزینه های دریافتی برای خدمات درمانی و بیمه زائران است، افزود: مجموعه مبلغ دریافتی برای این خدمات ۲۵ هزار تومان است که در صورت ثبت نام در سایت نیز این هزینه ۲۲ هزار تومان خواهد بود .

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: