به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ کاظم نظم‌ده، با اشاره به بخشنامه اجرایی منع پذیرش و یا قبول منافع تعارض اظهار کرد: از 42 هزار مجوز صادر شده در سازمان بهزیستی، یکهزار و 297 مرکز در تملک مسئولان و کارکنان بهزیستی و یا بستگان درجه یک آنها ( پدر، مادر، خواهر، برادر، پسر، دختر و همسر) است که البته در گذشته این روال معمولی بوده و مشکلی نداشته است اما با بخشنامه اشاره شده از این پس مسئولان بهزیستی نمی‌توانند مدیریت مرکزی را به عهده داشته باشند.

وی تصریح کرد: با توجه به بخشنامه‌ای که هفته گذشته از سوی ریاست سازمان بهزیستی کشور ابلاغ شد، مدیران مراکز در صورتی که در سازمان مسئولیت داشته باشند 3 ماه فرصت دارند که از این مسئولیت کناره گیری کنند و در غیر این صورت بر اساس قوانین و مقررات برخورد خواهد شد.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه بخشنامه اجرایی منع پذیرش و یا قبول منافع تعارض در راستای شفاف‌سازی به معاونین و مدیران ستادی و استانی است، تصریح کرد: در مدیریت تعارض افراد نباید در پست‌هایی مستقر شوند که در این سمت‌ها تعارضی بین منافع شخصی آنها و منافع ملی وجود داشته باشد. لذا طبق این مجوز اگر مسئولان و کارکنان بهزیستی بخواهند مرکز داشته باشند باید از سمت خود کناره‌گیری کنند.

نظم‌ده افزود: از این پس نیز به هیچ عنوان به مسئولان و کارکنان بهزیستی مجوز مرکز اعم از سالمندان، معلولان و ... صادر نخواهد شد. ضمن اینکه یک هزار و 297 مسئول و پرسنل بهزیستی که هم اکنون در مراکز مشغول به فعالیت هستند باید طی 3 ماه آینده یا از سازمان و یا از مرکز کناره گیری کنند.

وی تصریح کرد: قطعاً این بخشنامه می‌توانند برای پیشبرد اهداف سازمان بهزیستی به ویژه در مراکز و خدمت رسانی موثر باشد و با اجرا شدن نظارت بیشتری بر مراکز ایجاد خواهد کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: