به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ صادق ضیاییان، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور، با بیان اینکه امروز در اغلب شهرهای کشور جوی آرام حاکم است، اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ امروز فقط در بخش‌هایی از استان‌های بوشهر، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد ابرناکی و بارش پراکنده داریم.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: فردا رشد ابر و رگبار پراکنده در استان‌های فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان و برخی از مناطق خوزستان، اصفهان، یزد، بوشهر و کرمان پیش بینی می‌شود.

وی بیان کرد: روز شنبه در برخی مناطق استان‌های یزد، فارس، بوشهر، کرمان و هرمزگان و همچنین جزایر مرکزی و شرقی خلیج فارس رگبار پراکنده و گاهی رعد و برق داریم.

ضیائیان اضافه کرد: روز دوشنبه آسمان در اغلب شهرهای کشور صاف است و فقط در سیستان و بلوچستان وزش باد شدید خواهیم داشت.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: از اوایل هفته پیش‌ِرو در شهرهای صنعتی و پرجمعیت نیمه شمالی کشور غلظت آلاینده‌های جوی افزایش می‌یابد.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران در چهار روز آینده صاف تا کمی ابری پیش بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 18 و 9 درجه خواهد بود.

ضیائیان اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 32 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 6 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

وی یادآور شد: فردا در جنوب خوزستان، شمال بوشهر، شمال فارس، غرب کرمان و استان کهگیلویه و بویراحمد و روز شنبه در هرمزگان، جنوب فارس، جنوب بوشهر و کرمان رگبار شدید باران، رعد و برق و تندباد لحظه‌ای و همچنین احتمال بارش تگرگ ‌در ارتفاعات فارس و کرمان پیش‌بینی می‌شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: توصیه می‌شود به دلیل احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان‌آب، در حاشیه مسیل‌ها توقف انجام نشود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: