به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سید یاسر رایگانی، در ابتدای این نشست به ارائه آمار ۶ ماهه اول سال جاری سازمان تعزیرات حکومتی پرداخت و گفت: تعداد 344 هزار و 333 پرونده وارده را در شعب بدوی داریم، همچنین 338 هزار و 66 پرونده مختومه و 48 هزار و 964 پرونده نیز در دست بررسی قرار دارند..

رایگانی با اشاره به رشد 292 درصدی عملکرد سازمان تعزیرات حکومتی در خصوص مقابله با متخلفان نسبت به سال گذشته گفت: تا به این لحظه محکومیت 173 هزار میلیارد ریالی متخلفان را داشته ایم که 198 هزار و 353 پرونده وارده به اجرای احکام ارجاع داده شده اند.

وی ادامه داد: کل پرونده ها در 7 ماهه نخست سال نسبت به بازه مشابه سال گذشته 14 درصد رشد داشته که این رقم در بحث قاچاق رشد 28 درصدی داشته است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به طرح اربعین، خاطر نشان کرد: تعداد 1256 اکیپ گشت مشترک تشکیل شده که 5 هزار و 88 مورد بازرسی انجام داده اند.تعداد یک هزار و 878 واحد دارای تخلف، 2 هزار و 32 واحد بدون تخلف، یک هزار و 178 واحد نیازمند تذکر برای اصلاح تخلف شناسایی شدند و در این میان 2 هزار و 417 پرونده تشکیل شده و متخلفان به پرداخت 37 میلیارد و 985 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده اند.

رایگانی در ادامه به تفکیک پرونده های استانی پرداخت و گفت: در استان کردستان، قاچاقچیان 3 محموله فرآورده نفتی به مقدار 94 هزار لیتر در شهرستان بیجار دستگیر شدند و علاوه بر ضبط محموله حکم به پرداخت 7 میلیارد و 400 میلیون ریال جزای نقدی برای متخلفان صادر شد که این حکم اجرایی شده است. همچنین قاچاقچی 110 دستگاه تلفن همراه هوشمند در شهرستان دیواندره به پرداخت 5 میلیارد و 820 مییلون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

مأمورین هنگ مرزی تایباد در استان خراسا رضوی از یک تبعه افغانی 11 میلیون و 990 هزار روپیه معادل 720 میلیون تومان را در جعبه های بیسکویت کشف کردند و پرونده در حال رسیدگی است.در پرونده ای دیگر مامورین مستقر در ترمینال پروازهای خارجی از یک تبعه عراقی 36 میلیون و 985 هزار دینار عراقی و 41 هزار و 900 دلار آمریکا را کشف و ضبط کردند.مامورین همچنین از مسافر دیگری مقدار 53 هزار دلار آمریکا را کشف کردند.

محموله سیگار قاچاق در استان ایلام کشف و در شعبه اول دره شهر تشکیل و پرونده این تخلف به ارزش 3 میلیارد و 466 میلیون ریال در حال رسیدگی است. پرونده قاچاق محموله پارچه به ارزش یک میلیارد و 816 میلیون ریال نیز در شعبه اول تعزیرات مهران در دست رسیدگی است.

استان فارس: عامل قاچاق 961 دستگاه گوشی تلفن همراه قاچاق در شهرستان فیروزآباد به پرداخت 28 میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شده و متهم به علت عجز از پرداخت جریمهدر زندان به سر می برد. قاچاقچی البسه زنانه در شهرستان کازرون به پرداخت 13 میلیارد ریال جریمه محکوم شده است.

استان آذربایجان غربی: متهمین قاچاق 624 هزار و 370 دلار آمریکا به ضبط ارز مکشوفه و پرداخت 69 میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.عامل قاچاق 46 هزار و 140 لیتر نفت سفید در شهرستان ارومیه به ضبط سوخت مکشوفه و پرداخت 35 میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد.

در استان سمنان: متهم حمل 5 هزار و 717 بکس سیگار قاچاق در شاهرود به ضبط محموله و پرداخت یک میلیارد و 886 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.پرونده تخلف یک شرکت تولیدی به دلیل عرضه خارج از شبکه و عدم ایفای تعهدات 2 هزار تم شمشه آلومینیومی به ارزش 70 میلیارد ریال تشکیل شده و در حال رسیدگی است.

استان کرمان: با کشف 30 هزار و 500 لیتر نفتگاز از یک تانکر نفتکش، متهم به ضبط محموله و پرداخت 2 میلیارد و 172 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد که این حکم اجرایی شده است.

زنجان: چهار انبار احتکار کالا شناسایی و به صورت سرزده مورد بازرسی قرار گرفت و پس از احراز تخلف، حکم به الزام عرضه کالاها به نرخ دولتی صادر و متهمین به پرداخت یک یمیلیارد و یکصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

یزد: با هوشیاری ماموران، محموله قاچاق قطعات، لوازم خودرو و عدسی عینک در گلوگاه شهید مدنی مهریز کشف و پرونده به ارزش 2 میلیارد ریال در حال رسیدگی است.

آذربایجان شرقی: با توجه به تعهدیک شرکت در قبال دریافت ارز برای واردات گوشت و کاغذ دیواری و با توجه به عدم ارائه مدارک در خصوص انجام تعهد ظرف 3 ماه، پرونده رسیدگی و نهایتا تخلف شرکت محرز اعلام شد و مقرر شد مبلغ 3 میلیون یورو و 6 میلیارد و 613 ون کره جنوبی به بانک شاکی بازگردانده شود و کارت بازرگاین شرکت نیز 6 ماه تعلیق شد.یک شرکت تولیدی قند که اقدام به عرضه خارج از شبکه 2 هزار تن شکر سهمیه ای کرده، موضوع رسیدگی و مشخص شد علاوه بر تخلف مذکور، این شرکت مقدار 350 تن شکر را نیز از سهمیه استانی دریافت و تبدیل به قند کرده و به قیمت بالاتر از قیمت مصوب به فروش رسانده است. نهایتا با حراز تخلف، متهم به پرداخت 137 میلیارد جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

مازندران: جریمه گرانفروشی یک شرکت لبنی به مبلغ 10 میلیارد ریال وصول شد. پرونده گرانفروشی روغن موتور به ارزش 3 میلیارد ریال تشکیل و در حال رسیدگی است.

سیستان و بلوچستان: در راستای طرح ویژه مبارزه با قاچاق سوخت توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) سپاه شهرستان زابل تعداد ۲۵ دستگاه کشنده شناسایی و مورد بررسی قرار گرفت و در همین راستا از این تعداد خودرو ۱۳۰ هزار لیتر فرآورده های نفتی شامل نفتگاز و بنزین قاچاق کشف شد و پس از دستگیری متهمین، پرونده به تعزیرات حکومتی زابل ارسال و در شعبه ویژه تخلفات قاچاق کالا و ارز رسیدگی شد و قاچاقچیان را جمعا به میزان ۱۸ میلیارد ریال جزای نقدی و ضبط سوخت مکشوفه ، ظروف و اقلام وسیله ارتکاب قاچاق محکوم کرد و با اقدامات صورت گرفته حکم پرونده اجرا و جریمه صادره از متخلفین وصول شد.

مرکزی: عامل قاچاق 435 عدد انواع کپسول گاز کولر و یخچال ساخت کشور چین و هند به دلیل حمل کالای قاچاق و مباشرت به پرداخت 25 میلیارد ریال جریمه و ضبط کالا به نفع دولت محکوم شد.

خوزستان: دو نفر به اتهام قاچاق 58 تن پارچه از سوی نیروی انتظامی دستگیر و در شعبه شهرستان خرمشهر به ضبط کالا و پرداخت 16 میلیارد ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شدند.

در خراسان جنوبی: قاچاقچی 15 دستگاه گوشی تلفن همراه هوشمند به پرداخت 9 میلیارد و 715 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. 3 تن مکمل خوراک دام به ارزش یک میلیارد و 565 میلیون ریال کشف و پرونده در حال رسیدگی است.

خراسان شمالی: متهم قاچاق 209 هزار نخ سیگار قاچاق توسط یک کامیون باری، به ضبط کالا و پرداخت یک میلیارد و 596 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد

خبرنگار: امجد عبدی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: