به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ با حضور مدیر کل دفتر  برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان اولین مراکز تخصصی مشاوره ی ازدواج و خانواده چهار محال و بختیاری افتتاح شد.

در سفر مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی  وزارت ورزش  و جوانان به چهار محال و بختیاری اولین مراکز تخصصی مشاوره ی ازدواج و خانواده ی این استان افتتاح شد و فعالیت خود را آغاز کرد.

شامگاه شنبه با حضور اعظم کریمی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان اولین مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده ی استان چهار محال و بختیاری در شهر کرد با نام "بام ایران "به مدیریت دکتر محمد ربیعی آغاز به کار کرد.

این مرکز با همکاری ٢ روانشناس ، ٢ مشاور خانواده و ازدواج و ١ مشاو دینی  و ١ روانسنج از این پس به مشاوره تخصصی در زمینه ی ازدواج و خانواده اولین مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده استان چهار محال و بختیاری در سال ٩٨ موفق به اخذ مجوز از وزارت ورزش و جوانان شده و مجوز خود را به طور مشترک از وزارت ورزش وجوانان و سازمان نظام مشاوره و روانشناسی ایران دریافت کرده است

همچنین شامگاه شنبه با حضور  مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان مرکز دیگری با عنوان "راه نو" به مدیریت دکتر سید کمال صولتی در این استان افتتاح شد این مرکز نیز با همکاری ٢ روانشناس، ٢ مشاور خانواده و ازدواج ، ١مشاور دینی و ١ روانسنج به ارائه خدمات تخصصی  در زمینه ی ازدواج و خانواده می پردازد.

همچنین اعظم کریمی در نشست صمیمانه با مدیران و همکاران این مراکز ضمن ابراز خرسندی از آغاز رسمی فعالیت  اولین مراکز تخصصی در این استان ابراز امیدواری کرد، و گفت: با ظرفیت های مناسبی که در این منطقه فراهم است شاهد ارائه ی خدمات تخصصی به مردم و فرهنگ سازی برای مراجعه به مراکز مشاوره پیش از ازدواج باشیم.

وی همچنین حضور چهره های نام آشنا و شخصیت های علمی برجسته ی استان را در این مراکز مغتنم شمرد و ابراز امیدواری کرد: می‌توان از ظرفیت های این مراکز در جهتافزایش آمار ازدواج آگاهانه و کاهش طلاق بهره برد.

در نشست با سازمان های مردم نهاد مطرح شد: سازمان های مردم نهاد نقش به سزایی در فرهنگ سازی ازدواج آگاهانه دارند.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان گفت: سازمان های مردم نهاد و  فعال فرهنگی و اجتماعی نقش به سزایی در فرهنگ سازی ازدواج آگاهانه و مقابله با رسوم دست و پا گیر و نو ظهور دارند.

اعظم کریمی، مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان، در نشست با دبیران سازمان های مردم نهاد حوزه ی فرهنگی و اجتماعی چهار محال و بختیاری به تشریح برنامه های این دفتر  در استان ها پرداخت و گفت: از طرح های خلاقانه و نو آورانه ی سازمان های مردم نهاد در زمینه ی تولیدات فرهنگی و نیز فرهنگسازی برای ازدواج آگاهانه و  آسان استقبال  می کنیم.

وی افزود :سازمان های مردم نهاد چهار محال بختیاری ظرفیت بسیار خوبی دارند و همکاری مناسبی در برگزاری کارگاه های آموزشی پیش از ازدواج داشته اند.

در این نشست همینطور سازمان های مردم نهاد به طرح دیدگاه ها ، مطالبات و پیشنهاد های خود پرداختند در این نشست که بیش از دو ساعت به طول انجامید.

مدیر کل ورزش و جوانان استان و معاون امور جوانان استان به ترسیم وضعیت استان درزمینه ی ازدواج و طلاق پرداختند.

همچنین در پایان این مراسم از سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه ی ازدواج و خانواده تقدیر شد.

 

اعظم کریمی گفت: رویکرد ما تمرکز بر مشاوره پیش از ازدواج است زیرا معتقدیم اگر بنای ازدواج را درست باشد، مشکلات آینده به حداقل خواهد رسید.

او ادامه داد: در حال حاضر شاهد فعالیت بیش از 300 مرکز تخصصی با مجوز از وزارت ورزش و جوانان هستیم.

او در پایان خبر داد: دوره های وحدت رویه، ویژه مراکز مشاوره تخصصی خود را به زودی برگزار خواهیم کرد.