به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سردار"محمد قنبری" فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان در تشریح جزئیات این خبر گفت: شامگاه دوم آبان ماه سال جاری تیراندازی منجر به قتل ساکنان یک خانواده در منطقه "خوشاب" از توابع بخش "جالق" شهرستان سراوان به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام شد.

وی افزود: دقایقی پس از اعلام موضوع تیمی از ماموران بخش انتظامی جالق در محل جنایت حاضر و در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد ۳ عضو یک خانواده (نامادری ۳۱ ساله، ۲ خواهر ۵ و ۱۴ ساله) و ۲ دختر همسایه (۱۲ و ۱۵ ساله) توسط پسر ۲۸ ساله این خانواده با سلاح کلاش به طرزی هولناکی به رگبار بسته شده و این فرد شرور و سابقه دار قبل از رسیدن عوامل انتظامی از محل جنایت گریخته است.

سردار قنبری تصریح کرد: در ادامه تحقیقات در بررسی‌های کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی مشخص شد که قاتل به علت مشکلات خانوادگی دست به این جنایت زده است.

این مقام ارشد انتظامی در استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد: تحقیقات برای دستگیری متهم ادامه داشت تا اینکه اطلاعاتی در خصوص زندگی مخفیانه او در شهر زاهدان به دست آمد.

وی عنوان کرد: ماموران پلیس امنیت عمومی پس از چندین شبانه روز تحقیقات گسترده میدانی مخفیگاه متهم را در زاهدان شناسایی و به صورت نامحسوس تحت نظر گرفتند.

سردار قنبری گفت: تیم‌های عملیات ویژه پلیس پس از هماهنگی‌های لازم قضائی مخفیگاه متهم را به محاصره خود در آوردند که قاتل مسلح و ۲ همدستش که خود را در حلقه محاصره پلیس گرفتار دیده بودند برای فرار از محل بدون توجه به اخطار پلیس با سلاح کلاش اقدام به تیر اندازی به سمت عوامل انتظامی کردند.

وی عنوان کرد: در این درگیری که ساعتی به طول انجامید این قاتل شرور به هلاکت رسید و ۲ همدستش نیز به ناچار تسلیم پلیس شدند و در بازرسی از مخفیگاه آنان یک قبضه سلاح کلاش و ۲ قبضه کلت کمری به همراه مهمات مربوطه کشف شد.

وی در پایان امنیت مردم را خط قرمز پلیس دانست و تاکید کرد: پلیس به پشتوانه هماهنگی مقامات قضائی در مورد امنیت مردم با هیچ کسی تعارف ندارد و با افرادی که به جان، مال، دارایی، نوامیس، آبرو و حیثیت شهروندان تعرض کنند برابر قانون و با قاطعیت برخورد خواهد کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: