به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ کارشناس هواشناسی، با اشاره به اینکه عصر دیروز وزش باد موجب افزایش کیفیت هوا در سطح شهر تهران شد، گفت: با این وجود همچنان این روند افزایش غلظت آلاینده‌ها امروز ادامه دارد.

 وی گفت: فردا سامانه بارشی از سمت غرب وارد کشور می‌شود که مناطقی از غرب و جنوب غرب و بخش‌هایی از شمال غرب کشور را در بر می‌گیرد و به تدریج در ساعات عصر به بخش‌های مرکزی و دامنه‌های البرز مرکزی و زاگرس می‌رسد.

وی افزود: تمرکز بارش‌ها در غرب استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، شمال استان خوزستان، لرستان و چهارمحال و بختیاری است که باعث آب گرفتگی معابر و بالا آمدن سطح رودخانه‌ها و وقوع سیلاب خواهد شد.

کارشناس هواشناسی این بارش‌ها را در مناطق مرتفع به صورت برف پیش بینی کرد و گفت: در بخش‌هایی از کردستان، چهارمحال و بختیاری ۵۰ میلی متر و برای کرمانشاه و لرستان، ایلام، شمال خوزستان تا ۶۰ میلی متر بارش پیش بینی می‌شود.

 او با بیان اینکه از فردا با شمالی شدن سوی جریان‌های هوا در استان‌های ساحلی خزر به مدت ۲۴ ساعت شاهد بارش خواهیم بود، گفت: این بارش‌ها در استان‌های گیلان، مازندران و سواحل دریای خزر از سمت غرب به شرق با مواج شدن دریا و رسیدن موج به دو تا سه متر پیش بینی می‌شود.

وی برای سه شنبه پیش بینی کرد این سامانه به بخش‌های شمال شرق و شرق کشور بررسد و چهارشنبه شاهد بارش‌های پراکنده در این مناطق باشیم.

کارشناس هواشناسی برای تهران از فردا شب بارش پیش بینی کرد و همچنین از ورود یک سامانه جدید بارشی از پنجشنبه به کشور خبر داد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: