به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ عادل دهدشتی، در جلسه‌ای با رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با اراده جدی مدیریت عالی سازمان تأمین اجتماعی از ظرفیت تشکل‌ها، سازمان‌های مردم نهاد و نهادهای حاکمیتی در حوزه فرهنگی و اجتماعی نهایت استفاده را می‌بریم و از گفتگو و هم‌افزایی برای اتخاذ بهترین تصمیم و پیگیری مهمترین مسائل مرتبط با بانوان استقبال می‌کنیم.

دهدشتی افزود: حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بازنشسته و بازمانده تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند که با احتساب اعضای خانواده به بیش از ۷ میلیون نفر می‌رسند و بخش قابل توجهی از آنها بانوان از جمله بانوان سرپرست خانوار و بازمانده هستند.

وی ادامه داد: برقراری ارتباط با جامعه تحت پوشش و آشنایی با خواسته‌های آنان از اولویت‌های سازمان تأمین اجتماعی است که از طریق تعامل با تشکل‌های مختلف و سازمان‌های مردم نهاد با جدیت پیگیری می‌شود و نمایندگان شرکای اجتماعی در مسائل مختلف طرف مشورت سازمان تأمین اجتماعی قرار می‌گیرند.

دهدشتی در ادامه به تشریح رویکرد معاونت فرهنگی و اجتماعی در تعامل با شرکای اجتماعی پرداخت و گفت: گفتمان‌سازی درباره مفاهیم بیمه و تأمین اجتماعی، ارتباط نظام‌مند و مستمر با شرکای اجتماعی و تهیه پیوست فرهنگی برای تمامی اقدامات و برنامه‌ها ۳ راهبرد اصلی سازمان تأمین اجتماعی در حوزه فرهنگی و اجتماعی است.

وی از ارائه لایحه سه جانبه گرایی مدیریت سازمان تأمین اجتماعی از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: در صورت تصویب نهایی این لایحه، شورای عالی تأمین اجتماعی احیا می‌شود و نمایندگان تشکل‌های شرکای اجتماعی در بالاترین رکن تصمیم‌گیری این سازمان حضور اثرگذارتری خواهند داشت.

زهرا آیت الهی، رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این جلسه گفت: ظرفیت بسیار خوبی برای همکاری ما به عنوان یک مرکز سیاستگذار و هماهنگ کننده دستگاه‌های اجرایی با سازمان تأمین اجتماعی وجود دارد.

وی افزود: مشاوران وزرا در امور بانوان و خانواده در شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده حضور دارند و مسائل مختلف مربوط به جامعه بانوان از جمله مسائل مربوط به بیمه و تأمین اجتماعی بررسی می‌شود.

وی بیمه زنان خانه دار، افزایش پوشش بیمه درمان ناباروری و بیمه کارگران خانگی را از خواسته‌های اصلی برشمرد که در تعامل مناسب با سازمان تأمین اجتماعی قابل پیگیری است.

آیت‌الهی بر لزوم انجام بررسی‌های کارشناسی برای یافتن بهترین راهکار به منظور تأمین مالی حمایت سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد و گفت: این امر با همکاری و اخذ نظرات کارشناسی سازمان تأمین اجتماعی قابل پیگیری است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: