به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سرهنگ احسان مومنی، رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ، در رابطه میزان تصادفات ناشی از خروجی پمپ‌های بنزین گفت: آمار دقیقی از تصادفات ناشی از جانمایی نامناسب پمپ‌های بنزین موجود نیست.

او افزود: اصولا پمپ بنزین‌ها در لاین کندرو هستند و ماشینی که از پمپ بنزین می‌رود مسلما با سرعت کمتری خارج می‌شود و اگر تصادفی پیش بیاید در حد گلگیر است.

سرهنگ مومنی ادامه داد: در حال حاضر تا 9 میلیون کروکی نمی‌کشیم برای همین آماری از تصادفات خروجی پمپ‌های بنزین  نداریم چراکه کروکی نداریم.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ  با ذکر مثالی تصریح کرد: مثلا برخی مناطق مثلا در منطقه 15 و در محدوده امام رضا (ع) پمپ بنزینی وجود دارد گرچه تصادف نداشته اما خروجی‌اش به صورتی است که مردم مجبور هستند 50 متر خلاف جهت طی کنند تا در لاین تندرو قرار بگیرند. ما پیشنهاد دادیم جدول را ادامه بدهند تا کسی نتواند خلاف جهت طی کند. اما اینکه آمار قابل توجهی از تصادفات در خروجی پمپ‌های بنزین رخ بدهد، این گونه نیست.

او در پاسخ به این سوال که آیا مجوزی برای احداث پمپ بنزین‌ها صادر می‌شود؟ گفت: بازدیدی انجام می‌شود و تمام ورودی و خروجی‌ها بررسی می‌شود. اگر هم در حین کار هم با مشکل ترافیکی بر بخورند باز هم مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سرهنگ مومنی تاکید کرد: پمپ بنزینی که مشکل‌دار باشد ندیده‌ام اما نمی‌گوئیم نیست. برخی از این پمپ بنزین‌ها در موقع افتتاح ممکن است مشکلاتی داشته باشد اما پس از بهره‌برداری مشکلات بر طرف می‌شود.

خبرنگار: سیمین برادران

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: