به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ محمدحسین بوچانی، رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران، در رابطه با انجام مطالعات ترافیکی و زیست محیطی در طرح کاهش آلودگی هوا گفت: مطالعات این طرح  قبل از اجرا در مرکز مطالعات انجام شده است.

او در رابطه با عدم کارایی این طرح افزود: قبول ندارم طرح ترافیک جدید سبب کاهش آلودگی هوا نشده باشد و داده هایتان درست نیست.

 رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران خاطرنشان شد: مطالعات ما و معاونت تخصصی نشان می‌دهد طرح کاهش آلودگی هوا منجر به کاهش ترافیک و کاهش آلودگی هوا و تغییر در توزیع ترافیک تهران شده است.

بوچانی اضافه کرد: در گذشته از 10درصد ظرفیت برخی خیابان‌ها استفاده می‌شده اما در حال حاضر به واسطه توزیع ترافیک وضعیت ما در رابطه با حل ترافیک مناسب‌تر شده است. وضعیت ما نسبت به سنوات گذشته در بحث ترافیک بهبود داشته اما به معنای حل مسئله نیست.

او افزود: امیدواریم روزی برسد که در شهر تهران هیچ خودرویی جا به جا نشود و شهری با دسترسی بیشتر و جابه جایی بهتر داشته باشیم.

رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران یادآور شد: به همین واسطه رویکرد شهردار تهران، تهران شهری برای همه است که این دغدغه در همین راستا تبیین می شود و به دنبال توسعه فضای پیاده روها در شهر تهران هستیم.

او در رابطه با سوری بودن پیوست های اجتماعی و زیست محیطی برای پروژه‌های شهری گفت: در این دوره اینگونه نیست.

گفتنی است محمد رستگاری، معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران، در تاریخ 25 مهرماه سال جاری طی گفتگو با خبرنگار خبرگزاری برنا عنوان کرده بود طبق پایش‌های صورت گرفته است  انجام طرح کاهش آلودگی هوا و تغییر در طرح ترافیک تفاوت چندانی در کاهش آلودگی هوا نداشته به تفاوت معناداری از لحاظ بهبود کیفیت هوا منجر نشده است.

خبرنگار: سیمین برادران

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: