به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ صدرالدین علیپور، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند، با اشاره به مخازن زباله سطح خیابان‌های پایتخت گفت: به موازات اینکه مخازن تاسیسی را داخل ساختمان‌ها می‌بریم مخازن را از سطح خیابان جمع خواهیم کرد.

او افزود: هر جا امکان گذاشتن سطل تفکیکی باشد باید به همان نسبت مخازن زباله را کم کنیم.

علیپور با بیان اینکه طی دو ماه آینده بناست 200 مخزن چندگانه مقابل فروشگاه‌های بزرگ، دانشگاه‌ها و مترو قرار داده شود، گفت: همه جای دنیا سطل‌های زباله به داخل منزل می‌رود و پسماند خشک خریداری می‌شود که فرد تلاش می‌کند پسماندها را تفکیک کند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید به این موارد کمک کنند، یادآور شد: مخازن زباله حدود 20 سال پیش در خیابان‌ها قرار گرفتند و مردم را عادت داده‌ایم پسماندها را در هر ساعت از شبانه‌روز به بیرون بیاورند. در پی این اقدام شیرابه‌ها جمع می‌شود و این سطل‌های زباله هیچ زمانی برای شستشو خالی نیست همچنین درب آن‌ها باز است و زباله گرد به سراغش می‌رود و تفکیک انجام می‌دهند.

او خاطرنشان شد: ساختمان‌های شهرداری صد در صد مخازن تفکیکی دارند. همه اقدامات باید به صورت تدریجی انجام شود و سپس به ساختمان‌های جدید شهر منتقل می‌کنیم.

علیپور گفت: اتاقک‌های پسماند در ساختمان‌های جدید تعبیه شده تا مخازن داخل آن قرار بگیرد. اعمال همه این اقدامات زمان‌بر است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در پایان اذعان کرد: مردم در یک دوره پسماندها را سر کوچه‌های خود می‌ریختند و ماشین‌های نظامی این زباله‌ها را جمع می‌کردند. از یک مقطعی عنوان شد زباله‌ها ساعت 9 بیرون گذاشته شود و پس از آن مخازن را تعبیه کردند و حالا ایرادات مخازن در آمده و این مسیر توسعه‌ای بوده که طی شده است.

خبرنگار: سیمین برادران

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: