به گزارش گروه اجتماعی خبرگزرای برنا؛ مرتضی سلیمی، درباره گزارش عملیات امدادرسانی در حوادث جوی(برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی) از ۱۸ تا ساعت ۶ صبح شنبه ۲۱ دی ماه گفت: هموطنان در ۲۴ استان آذربایجان غربی، آذربایجان  شرقی، اصفهان، البرز، ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، سمنان، فارس، قم، قزوین، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مازندران، مرکزی و هرمزگان متاثر از حوادث جوی بوده اند.

وی با اشاره به ارائه خدمات امدادی به هموطنان باتلاش ۴۵۳ امدادگر در قالب ۹۱ تیم امدادی افزود: به ۳ هزار و ۲۰۶ نفر از هموطنان متاثر از حوادث جوی در ۲۳ شهر، روستا و مناطق عشایر نشین و ۴۱ جاده کوهستانی امدادرسانی شد و ۳۴۸ نفر با برپایی چادر به صورت اضطراری اسکان داده شدند. همچنین در این مدت ۲۷۶ خودرو از برف و کولاک رهاسازی و ۷۴ واحد مسکونی از سیلاب تخلیه شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره توزیع اقلام امدادی میان متاثران از حوادث جوی گفت: ۱۸۵ تخته پتو و ۳۰۰ کیلوگرم نایلون میان متاثران توزیع شده است.

سلیمی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر اعلام کرد: تلفن گویای «ندای امداد» با شماره ۱۱۲ در هر جا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: