به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سردار حسین رحیمی، رییس پلیس تهران بزرگ، در مراسم تودیع و معارفه رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ گفت: جمعی از بهترین بندگان خدا که تمام زندگی و عمرشان را در خدمت به خلق خدا سپری کردند توسط ترامپ قمارباز به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به سقوط هواپیما ادامه داد: جمع زیادی از خانواده ها در سراسر ایران دیدار شدند و ما هم داغدار شدیم و این داغ بر دل مان مانده است.

رییس پلیس تهران بزرگ تصریح کرد: امروز قرار است از ۳۱سال تلاش مجاهدانه یکی از سربازان این نظام تجلیل و ایشان را بدرقه کنیم. من سالهای سال جز خدمت از سرهنگ بخشنده ندیدم. ایجاد ساختارهای جدید کار اطلاعاتی و برخورد عملیاتی و برخورد با قاچاقچیان خرده و بزرگ و هم برخورد با معتادان به ویژه معتادان متجاهر و ایجاد مرکز بازپروری سروش از اقدامات سرهنگ بخشنده در این مدت است.

وی ادامه داد: حدود ۱۵۰ معتاد متجاهر که سالهای طولانی خانواده ها ترکشان کرده بودند توانستند با خانواده در این مرکز ارتباط بگیرند.در دو سال گذشته کارهای بزرگی را رقم زدیم. در منطقه شوش و هرندی سالهای سال درگیر بودیم اما  در این دو سال توانستیم بیش از ۹۵ درصد پاکسازی کنیم در حالی که هنوز هم برخی از دستگاهها همکاری نمی کنند. آیا در آن وزارتخانه به آن عظمت نمی توانند به ۲ الی۳ هزار نفر معتاد متجاهر منع پذیرش که دارای صغرسن کبر سن و بیماری هستند خدمات دهند؟

او افزود: ما در نیروی انتظامی مسئولانه به این مسایل نگاه می کنیم. امروز جلسه هماهنگی پاکسازی دره فرحزاد برگزار شد فلان دستگاه نفر ۸۰ ام خود را فرستاده بود، درحالی که این محدوده بسیار گسترده است و پاتوق معتادان مواد فروشان خرد و حتی عمده است. در آخرین دستگیری در دره فرخزاد یک دختر مظلوم ۱۳ ساله گرفتار ۱۹ تا ۲۰ معتاد و مواد فروش بود اینها فرزندان ما هستند و باید کمک کنیم. پاکسازی شوش و هرندی و دره فرحزاد را رها نمی کنیم و اجازه نمی دهیم اینجا پاتوقی برای مجرمان و متعرضان به نوامیس باشد هیچ نقطه ای را در تهران رها نخواهیم کرد. ما دانه دانه به سراغ مناطقی که محلی برای مجرمان شده است می رویم و اجازه نخواهیم داد آرامش داشته باشند.

وی با اشاره به پلمپ خانه های مجردی در میدان امام حسین (ع) گفت: ۹۲ خانه که مانند خانه های شوش و مولوی بودند در این میدان پاکسازی کردیم دو ماه پیش هم ۳۷ خانه پلمپ کردیم البته در این مدت درگیر مشکلات ناشی از سهمیه بندی بودیم. ما آسایش را برای جامعه مان می خواهیم. شاداب و با نشاط هستیم اگرچه خستگی در وجودمان است  از هر ماموریتی برای مأموریت دیگر آماده می شویم. امیدوارم مردم از ما راضی باشند و بدانند که نیروی انتظامی تمام تلاش خود را می کند شب گذشته یک باند در شهرری را دستگیر و ۷۵۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به ویژگی های سرهنگ بخشنده گفت: سرهنگ بخشنده از افسران زحمتکش بود که آنچه در توان داشت برای مبارزه با مواد مخدر گذاشت.

رییس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: معتاد از نظر ما مجرم است معتادی که خود اقدام کند از نظر ما مجرم نیست اما معتادی که برای او چندین بار در مراکز بازپروری هزینه شده برابر قانون از نظر ما مجرم است و جای او در پایتخت نیست و ما با جدیت با آنها برخورد می کنیم در هفته آینده نیز دو الی سه طرح در خصوص مبارزه با مواد مخدر برگزار می کنیم ما تهران را از لوث معتادان به ویژه معتادان متجاهر پاک می کنیم. ۳۰ الی ۴۰ درصد دره فرحزاد پاکسازی شده و حدود دو و نیم کیلو متر مانده که درخصوص آن امروز تصمیم گیری شد. سایر نقاط تهران که به وجود سارقان و خرده فروشان و معتادان متجاهر آلوده است پاکسازی می کنیم و امان اینها را خواهیم ‌برید. همچنین اراذل و اوباش رها نخواهند شد با انسجام خوبی که بین نیروی انتظامی و دستگاه قضایی ایجاد شده امان را از کسانی که بخواهند امنیت و آرامش مردم را بهم بزنند خواهیم گرفت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: