به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ حسن مصفا، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان سیستان بلوچستان، در خصوص آخرین وضعیت  امداد رسانه به مردم سیل زده قسمت‌های جنوبی استان سیستان و بلوچستان به خبرنگار برنا گفت: در بحث امدادرسانی باید گفت به 781 روستا تا به این لحظه امداد رسانی شده است. همچنین 2304 خانوار نیز اسکان اضطراری داده شده‌اند.

او ادامه داد: 118 ماموریت پروازی توسط بالگردهای جمعیت هلال احمر برای امدادرسانی به مناطق سیل زده داشته‌ایم و 2237 دستگاه چادر نیز در میان مردم توزیع شده است.

مصفا در پاسخ به این سوال که مواد غذایی و وسایل گرمایشی به چه میزان در میان مردم توزیع شده است، اظهار کرد: 15060 بسته مواد غذایی، 4228 تخته موکت و 9699 تخته پتو به همراه 7161 کیلوگرم نایلون سنگری در بین مردم مناطق سیل زده استان سیسان و بلوچستان توزیع شده است.

این مقام امدادی با اشاره به این موضوع که بالگردهای جمعیت هلال احمر، کماکان مشغول به امداد هوایی هستند، عنوان کرد: تقریبا می‌توان گفت بیشتر محورهای مواصلاتی شهرها و روستاهای سیل‌زده استان باز شده است و در کنار امداد هوایی به امداد زمینی نیز مشغول هستیم و تمامی رصدها و ارزیابی‌های انجام شده از طریق محورهای زمینی می‌باشد و کمتر می‌توان از طریق امداد هوایی ارزیابی‌های لازم را انجام داد.

مصفا در خصوص فروکش کردن آب در مناطق آبگرفته، تصریح کرد: با توجه به نوع خاک مناطق چابهار و کنارک که روند فروکش کردن آب در آن به کندی انجام می‌شود اما خوشبختانه در اکثر مناطق آب فروکش کرده است و به همین دلیل نیز ما توانسته‌ایم از طریق محورهای مواصلاتی زمینی امدادرسانی خود را به مردم عزیز این مناطق انجام دهیم.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان سیستان بلوچستان در رابطه با مبحث گرمایش مردم این مناطق و تامین ابزارهای گرمایشی، خاطرنشان کرد: تامین ابزارهای گرمایشی به وسیله توزیع موکت، نایلون های ضدآب و چراغ های والور صورت می پذیرد، خوشبختانه هوای مناطق سیل زده در حال حاضر گرم است و میزان سرما بسیار کم و همین اقلام توزیع شده جوابگوی گرمایش مردم این مناطق است.

مصفا در پایان بیان کرد: تا پایان عملیات‌های امدادی، تیم های امدادرسانی جمعیت هلال احمر به صورت کامل و مستمر به فعالیت های خود ادامه خواهند داد و از هیچ‌گونه امدادرسانی برای مردم این مناطق دریغ نخواهند کرد.

خبرنگار: امجد عبدی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: