به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ غروب جمعه 27 دی ماه امسال برای خانواده بارانی بیشتر از جمعه‌های دیگر دلگیر بود.در این روز بود که فاطمه جوان دچار حادثه‌ای تلخ شد و کارش به بیمارستان کشید.

قربان، پدر فاطمه، در این باره می‌گوید: آن شب بیرون از خانه بودم که خانواده‌ام تماس گرفتند و گفتند حال فاطمه در خانه خواهرش به هم خورده و او را به بیمارستان شریعتی کرج منتقل کرده‌اند. با شنیدن این خبر بلافاصله خودم را به بیمارستان رساندم.

قربان ادامه می‌دهد: وقتی وارد بیمارستان شدم پزشکان گفتند دخترم به دلیل مسمومیت دارویی دچار عارضه مغزی شده و هوشیاری او بسیار پائین است. با شنیدن این حرف‌ها غصه‌دار شدم. همه اعضای خانواده دست به دعا برداشتیم تا شاید خدا دوباره فاطمه را به ما برگرداند.

با اینکه خانواده بارانی همچنان به بازگشت دخترشان به زندگی امیدوار بودند و پزشکان نیز تلاش زیادی کردند تا او سلامتی اش را به دست بیاورد اما ماجرا به اینجا ختم نشد و درنهایت مرگ مغزی فاطمه اعلام شد.

پدر فاطمه در خصوص زمانی که از مرگ مغزی دخترش مطلع شد، گفت: وقتی درجریان ماجرای مرگ مغزی دخترم قرار گرفتم دلم برایش سوخت. فاطمه زندگی خیلی سختی را پشت سر گذاشته بود. یک زندگی زناشویی ناموفق داشت و پس از آن درگیر مسائل دیگری شده بود. با این حال همیشه به زندگی امیدوار بود. چند روز قبل از این اتفاق وقتی با او صحبت می‌کردم به من گفت تصمیم گرفته راه زندگی‌اش را تغییر بدهد و به یک آدم موفق تبدیل شود اما روزگار اجازه این کار را به دخترم نداد.

با اعلام مرگ مغزی فاطمه تیم رضایت‌گیری واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دست به کار شد تا با گرفتن رضایت از خانواده بیمار مرگ مغزی، اعضای بدن او را به چند بیمار نیازمند اهدا کنند.

پدر بیمار مرگ مغزی در این باره می‌گوید: وقتی درباره اهدای اعضای بدن دخترم با من صحبت کردند در همان لحظه اول قبول کردم. می‌دانستم با این کار جان چند بیمار نیازمند از مرگ نجات پیدا می‌کند. با این حال دوست داشتم خانواده‌ام نیز از این کار راضی باشند به همین خاطر موضوع را با همسرم و فرزندانم در میان گذاشتم و توانستم رضایت آنها را نیز جلب کنم.

دکتر ساناز دهقانی، رئیس واحد فراهم آوری اعضای پیوندی بیمارستان سینا، در این‌باره می‌گوید: با اعلام رضایت خانواده، بیمار مرگ مغزی از کرج به بیمارستان سینای تهران منتقل و تحت عمل جراحی قرار گرفت و با تلاش پزشکان کلیه‌ها و کبد بیمار به چند بیمار نیازمند پیوند زده شد.

خبرنگار: امجد عبدی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: