به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ محسن هاشمی، در ابتدای یکصدو نودو سومین جلسه شورا ضمن قدردانی از زحمات همکاران در شهرداری تهران که مخلصانه به کمک هموطنان سیلزده استان سیستان وبلوچستان شفاتند افزود:  در این شرایط سخت، این عزیزان که شاید صدای آهسته تری در رسانه ها و افکارعمومی داشته باشند اما محرومیت و رنج آنها بیشتر از سایر بخشهای کشور است، را تنها نگذاشتند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به مساله کمک شهرداری تهران به جشنواره فیلم فجر که این روزها در فضای مجازی مطرح شده است خاطر نشان ساخت:  این موضوع که مدیریت شهری بجای تصدی گری در فعالیتهای فرهنگی، به تسهیل وحمایت بپردازد از راهبردهای شورای پنجم است و با توجه به مخاطبان جشنواره که از شهروندان تهرانی هستند و بخش عمده هزینه استفاده از جشنواره را می پردازند، کمک مدیریت شهری که عمدتا در قالب اجازه استفاده از زیرساختها نظیر سالن، بیلبورد و امکانات فیزیکی است، اقدامی فرهنگی به شمار می آید، البته در گذشته، میزان کمک بیشتر و حجیم تر بوده است اما با توجه به شرایط اقتصادی مدیریت شهری و شفاف سازی، میزان کمک کاهش و شفاف شده است.

وی همچنین تاکید کرد: مدیریت شهری از انتقادات سازنده و توام با پیشنهاد برای بهبود کارایی واثربخشی فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی شهرداری استقبال می کند.  

محسن هاشمی با یادآوری اینکه در آستانه نخستین سال از دهه پنجم انقلاب هستیم گفت: سالی پرحادثه و دشوار را پشت سرگذاشتیم، انقلاب اسلامی بیش از هر زمان دیگری، امروز با چالش، مشکلات و تهدیدهای داخلی وخارجی مواجه است و موثرترین قدرت برای دفاع از انقلاب، وحدت، همدلی و همراهی همه نخبگان ومردم برای دفاع از ایران است.

وی با اعتقاد به اینکه وحدت، به معنای تک صدایی نیست افزود: وحدتی ارزشمند است که برخاسته از صداها وسلایق گوناگون باشد، نه حذف و نشنیدن دیدگاههای مختلف و تکرار یک سلیقه ونظر.

رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: متاسفانه در روزهای اخیر شاهد هستیم در رسانه ملی و تریبونهای رسمی کشور، مطالبی نادرستی اظهار می شود، بخش قابل توجهی از مسئولان فعلی وگذشته نظام تخریب می شوند و حقایق تحریف می گردند اما امکان پاسخگویی متناسب و منصفانه فراهم نمی شود.

محسن هاشمی افزود: فضای فعلی، آنهم در آستانه انتخابات حساس پیشرو، که پرشور بودن انتخابات و میزان مشارکت بالا می تواند خطر تهدیدات را برای کشور کاهش دهد، باید در هفته های آینده تغییر کند و شورای محترم نگهبان با سعه صدر و افزایش دامنه تنوع سلیقه کاندیداهای تایید شده وصداوسیما، با ایجاد توزان و رعایت بیطرفی و انصاف در استفاده سلایق مختلف از رسانه ملی در این موضوع نقش کلیدی دارند.

خبرنگار: سیمین برادران

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: