به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛  محمد سالاری، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران، در رابطه با ایجاد میدان‌گاه در پایتخت گفت: یکی از اولویت‌های مدیریت شهری پنجم، توسعه عرصه‌های عمومی مبتنی بر انسان محوری است. شهری که همه عرصه‌های عمومی آن و شبکه معابر و بزرگراهی مملو از پارک و تردد خودرو است.

او افزود: باید در این دوره مدیریت شهری گام‌هایی در راستای مقابله با رویکردهای خودرو محوری شهر برداریم. گام‌های اساسی و عملیاتی برای تحقق این رویکرد، ایجاد و توسعه میدان‌گاه‌ها، معابر و مناسب‌سازی عرصه‌های عمومی شهر است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: به همین منظور در برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران پیشنهاد دادیم تا سر فصلی در این رابطه مصوب شود و شهرداری تهران را مکلف کردیم هر سال تعدادی از این پلازاها را به سرانجام برسد.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران  با بیان اینکه خوشبختانه در این مدتی که گذشت تعدادی از آن در مقیاس‌های مختلف اعم از شهری و محله‌ای به سرانجام رسیده است، گفت: سازمان نوسازی شهرداری تهران اقدامات گسترده‌ای در حوزه بهسازی محیطی، پاتوق‌های محله‌ای، عرصه‌های عمومی کوچک و متوسط مقیاس در دل محلات و مناطق انجام داده که عموما به بهره‌برداری رسیده و یا در حال ساخت است.

او ادامه داد: در مقیاس شهری، منطقه‌ای مانند هفت تیر، عرشه فوقانی تونل 17 شهریور و ساماندهی میدان امام خمینی در حال انجام است.

سالاری افزود: همچنین خانه شهر و خانه بلدیه بناست ساخته شود. ضمن اینکه در بودجه متمم 30 میلیارد تومان برای توسعه پلازاهای شهری و میدانگاه‌ها پیش‌بینی کرده‌ایم که خوشبختانه با موافقت سایر همکاران قرار گرفت. در سال آینده یکی از اولویت‌های جدی است.

خبرنگار: سیمین برادران

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: