به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ وحید قبادی دانا در آیین تجلیل از پیشکسوتان و منتخبان حوزه شبه خانواده در محل سازمان بهزیستی کشور افزود: این مبلغ یارانه ماهانه برای فرزندان دارای معلولیت با توجه به اجرای قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت از ۵۷۰ هزار تومان به ۹۲۴ هزار تومان معادل ۶۲درصد افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مخارج بیشتر فرزندان بزرگ تر مبلغ این یارانه برای فرزندان ۱۲ تا ۱۸ سال از ۴۲۰ هزار تومان به ۷۵۰ هزار تومان معادل ۷۹ درصد افزایش خواهد داشت.

رئیس سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: در مجموع یارانه مراکز شبه خانواده از ۵۵ درصد تا ۷۹ درصد با توجه به سن فرزندان و وجود معلولیت افزایش می یابد و امروز یکشنبه روی کارت مدیران مراکز شبه خانواده شارژ می شود.

قبادی دانا افزود: همچنین یارانه مراکز شبه خانواده  از اردیبهشت سال آینده به صورت الکترونیکی و متمرکز پرداخت می شود.

افزایش مبلغ امداد خانواده های جایگزین

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: میزان مبلغ امداد خانواده های جایگزین از مبلغ یارانه مراکز شبه خانواده کمتر بوده، بطوریکه میزان مبلغ یارانه مراکز شبه خانواده برای هر فرزند حداقل ۴۲۰ هزار تومان اما مبلغ امداد خانواده های جایگزین ۳۷۰ هزار تومان بود که حال از ۳۷۰ هزار تومان به ۶۵۰ هزار تومان معادل ۷۶ درصد افزایش یافت.

 قبادی دانا افزود: این افزایش ها محصول شفافیت و انضباط مالی در بهزیستی بوده و از محل صرفه جویی ها نبوده است.

وی تصریح کرد: هر ماه بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان به صورت الکترونیکی، کارت گروه هدف بهزیستی شارژ می شود که با کد ملی از سایت شفافیت بهزیستی قابلیت رهگیری دارد.

قبادی دانا خاطرنشان کرد: اطلاعات دو هزار و ۸۰۰ ملک بهزیستی در سایت شفافیت بهزیستی ثبت شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: