به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی در رابطه با منطقه‌ای کردن اتوبوس‌های شرکت واحد و سپردن نحوه تردد آن به شهرداری‌های مناطق گفت: در حال حاضر نظارت بر اتوبوس‌ها منطقه‌ای است. یعنی در هر شهرداری منطقه یک مدیریت اتوبوسرانی وجود دارد تا خطوطی که مربوط به شهرداری منطقه است بر آن نظارت داشته باشند.

او در پاسخ به این سوال که چرا تامین اتوبوس‌ها و خدمات رسانی به شهرداری‌های مناطق سپرده نمی‌شود؟ افزود: به دلیل اینکه برخی از خط‌ها فرا منطقه‌ای هستند انجام این کار سخت است اما نظارت آن به عهده شهرداری‌های مناطق است.

ترفع با اشاره به اینکه برای نوسازی ناوگان در شهرداری‌های مناطق طرح داریم، گفت: مناقصه‌ای برگزار شده و 27 بهمن ماه هم زمان تحویل پاکت‌هاست تا در شهرداری منطقه 2 تامین هزینه شود.

او در رابطه خرید ناوگان اتوبوس گفت: مناقصه خرید اتوبوس برگزار شده و از اتوبوس‌سازهای داخلی برای شرکت در مناقصه دعوت به عمل آوردیم. شهرداری منطقه 2 هم قبول کرده هزینه خرید اتوبوس را پرداخت کند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تاکید کرد: همچنین با سایر مناطق هم صحبت کرده‌ایم و آن‌ها هم پذیرفتند بخشی نقد و بخشی غیر نقد را تامین کنند تا نوسازی ناوگان‌ها صورت پذیرد.

ترفع ادامه داد: این مناقصه برای یک خط از میدان صنعت و حدود 13 دستگاه بوده است.

او در پایان گفت: برای سال آینده، شهرداری‌های مناطقی که اعلام آمادگی کنند نوسازی انجام می‌پذیرد.

خبرنگار: سیمین برادران

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: