به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سیف الله ابوترابی، سخنگوی سازمان ثبت احوال، درباره تمهیدات سازمان ثبت احوال برای صدور شناسنامه جدید در ایام منتهی به برگزاری یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۲ اسفند ماه توضیحاتی ارائه داد.

ابوترابی در پاسخ به این سوال که در مدت باقی مانده افرادی که درخواست دریافت شناسنامه مجدد داده اند چند روزه شناسنامه دریافت می‌کنند؟ گفت: برای تسهیل در فرآیند کار افرادی که درخواست دریافت شناسنامه داده اند با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات تدبیری اتخاذ شده که همه این افراد تا ۳۰ بهمن ماه شناسنامه دریافت کنند.

ابوترابی در ادامه تاکید کرد: برای شرکت در انتخابات لزومی به داشتن شناسنامه جدید نیست.

سخنگوی سازمان ثبت احوال در ادامه گفت: تاکید کرده ایم کسانی که نیاز به شناسنامه دارند خارج از زمان بندی کار این افراد انجام شود. تا باعث این نشویم که افرادی نتوانند در انتخاباب شرکت کنند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال افزود: افرادی که شناسنامه آنها مفقود شده باید در نوبت باشند. در روز انتخابات هیچ درخواستی برای تعویض شناسنامه را نمی‌پذیریم مگر اینکه از قبل در نوبت بوده باشند و در این روز فقط به این افراد شناسنامه تحویل می دهیم.

ابوترابی در ادامه افزود: هنوز ۱۰ روز دیگر فرصت دارند و هموطنانی که متقاضی دریافت مدرک هویتی خود هستند هر چه سریع‌تر این مدارک را دریافت کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: