به گزارش گروه اجتماعی خبرگزرای برنا؛ فریبا گودرزی، افزود: امروز شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و گلستان بارش پراکنده، وزش باد و کاهش محسوس دما دارند. همچنین خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و شرق کرمان وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک خواهند داشت.

وی اظهار داشت: فردا یکشنبه به تدریج سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود که با تاثیر آن دامنه‌های زاگرس، غرب و شمال غرب بارش برف خواهند داشت. در ارتفاعات البرز، زاگرس جنوبی و جنوب غرب بارش پراکنده رخ می‌دهد، اواخر وقت فردا جریانات بر روی سواحل دریای خزر شمالی می‌شود و اواخر وقت بارش در گیلان و اردبیل آغاز می‌شود.

گودرزی ادامه داد: دوشنبه هم گستره و هم قدرت سامانه بارشی تقویت می شود و نیمه شمالی و دامنه های زاگرس بارندگی خواهند داشت، شدت بارش برف دوشنبه در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال کرمانشاه و جنوب لرستان خواهد بود.

به گفته وی سه شنبه بارش ها پراکنده می شوند و تا چهارشنبه که موج بعدی از سمت جنوب غرب وارد کشور می‌شود، این روند ادامه دارد.

بارش پراکنده در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: هوای تهران امروز نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. کمینه دمای امروز صبح تهران ۴ درجه زیر صفر بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به ۶ درجه بالای صفر می‌رسد، تهران نیز از فردا شب و طی روز دوشنبه بارش‌های پراکنده رخ می‌دهد و دما نیز روند افزایشی خواهد داشت.

گودرزی گفت: زنجان با دمای ۱۳ درجه زیر صفر، تبریز ۱۲ درجه زیر و بندرعباس ۲۵ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مراکز استانی کشور در ۲۴ ساعت گذشته بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: