به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی آذربایجان غربی ضمن اشاره به تداوم بارش برف و باران آغازشده در نقاط مختلف استان از بارش ۱۰۰ سانتی‌متری برف برای این هفته خبر داد.

مهدی صابری  با اشاره به این‌که بارش برف که از روز گذشته وارد استان شده تا روز یکشنبه هفته بعد، مناطق وسیعی از استان را فرامی‌گیرد، گفت: بارش برف در ارتفاعات استان و به ویژه در شهر‌های جنوب آذربایجان غربی شدیدتر خواهد بود.

وی لغزندگی، کاهش دید و اختلال تردد در معابر شهری و جاده‌ها را اثرات این سامانه بارشی دانست و افزود: شهروندان از سفر‌های غیر ضروری و رعایت نکات ایمنی در تردد‌های جاده‌ای اجتناب کرده و مدیریت در توزیع و مصرف حامل‌های انرژی را مد نظر قرار دهند.

صابری اظهار کرد: در روز‌های آتی بارش برف تا حدود نیم متر در استان آذربایجان غربی پیش‌بینی‌شده است که بر این اساس به همه مردم توصیه می‌کنیم به هیچ وجه بدون زنجیر چرخ در منطقه کوهستانی رانندگی نکنند تا اسیر مشکلات ناشی از آن نشوند.

رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی آذربایجان غربی تأکید کرد: مردم باید ضمن همراه داشتن همه ملزومات سفر‌های زمستانی پیش از انجام سفر با سامانه تلفنی یا اینترنتی ۱۴۱ سازمان راهداری تماس برقرار کنند تا اطلاعات لازم درباره مسیر و محور موردنظر را دریافت کنند، اما بعضاً شاهدیم که مردم بدون زنجیر چرخ، سوخت کافی و امکانات موردنیازشان در مسیر‌های نسبتاً پر ریسک واردشده و خودشان و دیگران رانندگان را با مشکل مواجه می‌کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: