به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سرهنگ کارآگاه "علی عزیز خانی" گفت: بیست و یکم دی ماه سال جاری پرونده‌ای با شکایت یکی از شهروندان توسط دادسرای ناحیه دوم تهران برای رسیدگی تخصصی به پایگاه هشتم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی بیان داشت: شاکی با حضور در پایگاه هشتم به کارآگاهان گفت، حدود ۲ ماه پیش مبلغ ۴۰ میلیون تومان به شخصی به نام نیما ۳۶ ساله که در کار خرید و فروش خودرو‌های ایرانی بود پرداخت کردم و قراردادی برای خرید خودروی پژو ۴۰۵ با ایشان نوشتم و قرار شد همان روز خودروی پژو را به من تحویل دهد. پس از تحویل خودرو ساعاتی بعد نیما با من تماس گرفت و اعلام داشت خودرویی که به من داده دارای نقص فنی می‌باشد و ارزش خرید ندارد و گفت: خودرو را به وی پس دهم تا خودروی بهتری برای من پیدا کند. من هم به علت صداقتی که نیما در حرف هایش داشت به وی اعتماد کردم و خودرو را روز بعد به ایشان تحویل دادم و قرار شد تا یک هفته خودروی بهتری برایم پیدا کند.

شاکی در ادامه گفت: دیگر خبری از نیما نشد و موبایلش را جواب نداد متوجه شدم که مورد کلاهبرداری قرار گرفته ام.

سرهنگ عزیزخانی افزود: پرونده‌های مشابه در این زمینه به پایگاه هشتم تشکیل شد که همگی حاکی از آن بود نیما به این شیوه و جلب اعتماد مال بختگان مبالغی بین ۲۰ تا ۴۰ میلیون تومان از آن‌ها کلاهبرداری کرده و متواری شده است.

وی گفت: با تجمیع پرونده‌ها و تلاش شبانه روزی کارآگاهان تیم مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه هشتم سرنخ‌هایی بدست آمد و مخفیگاه نیما را در غرب تهران شناسایی کردند و با دستور قضائی در یک عملیات نیما در بیست و هفتم بهمن ماه دستگیر و به پایگاه هشتم انتقال یافت.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه نیما در همان تحقیقات اولیه به جرم خود اعتراف کرد، به کارآگاهان گفت، حدود یک سال پیش با نقشه کلاهبرداری نمایشگاه خودروی خود را جمع کردم و با توجه به شناختی که مشتریان از من داشتند و در قبال پرداخت نیمی از مبلغ ارزش وسیله نقلیه، خودرو را به آن‌ها تحویل می‌دادم و ساعاتی بعد با آن‌ها تماس می‌گرفتم که خودرو مشکل فنی دارد و از آن‌ها می‌خواستم که خودرو را برگردانند تا خودروی بهتری برایشان جور کنم و پس از برگرداندن خودرو متواری می‌شدم.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی در پایان گفت:: نیما به ۴۰ فقره کلاهبرداری به این شیوه اعتراف کرده و ارزش ریالی کلاهبرداری بیش از ده میلیارد ریال می‌باشد.

وی اضافه کرد: برابر دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۱۰ تهران متهم برای کشف زوایای پنهان پرونده و شناسایی شاکیان احتمالی برابر قرار قانونی صادره در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی قرار دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: