به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ در مردادماه 98، خبرنگاران بخش اجتماعی رسانه‌های مختلف کشور، اخبار خوب و بدی را منتشر کردند که در ادامه نگاهی به آنها خواهیم داشت:

در این ماه خبر عجیبی منتشر شد به این عنوان که: دختران در مدارس بدون حجاب باشند!

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده در این باره گفت: امروزه دختران نمی‌توانند در پارک‌های عمومی مانند پسران ورزش کنند که یکی از دلایل آن اعتقاد ما به حجاب است. حجاب جزو شئون اسلامی و قانون کشور ما است.

وی افزود: همچنین یکی از وظایف ما این است که فضاهای آموزش‌وپرورش را به‌گونه‌ای طراحی کنیم که دختران بدون حجاب در مدارس حضور یابند.

ولی این موضوع تا به حال که محقق نشده است و همواره به عنوان یک پیشنهاد باقی ماند.

بستنی

در پی اخبار عجیب که هر روزه شنیده می‌شود خبر دیگری مبنی بر ممنوعیت بستی خوردن زنان در خیابان! بود که با توجه به محدودیت‌های زنان و دختران این سرزمین دارند خبر بود که خیلی زود در باور همگان نشست که در این راستا رئیس بسیج جامعه زنان، به نقل قول و شایعه منتسب به خود درباره ممنوعیت بستی خوردن دختران، واکنش نشان داد و از صحت نداشتن این خبر سخن گفت.

مینو اصلانی در عین حال افزود: در حال رفتن به فروشگاه برای خرید بستنی برای دختران همکارش است.

حکم قصاص نجفی

در این ماه حکم قصاص نفس محمدعلی نجفی به اتهام قتل همسرش میترا استاد از سوی سخنگوی قوه قضائیه اعلام شد. در پی صدور این حکم خانواده نجفی از اعتراض به حکم صادره و به پایان رسیدن گفتگو برای دریافت رضایت از خانواده میترا استاد خبر دادند.

بخشش نجفی

چند روز پس از خبر حکم قصاص برای محمد علی نجفی اولیادم میترا استاد از بخشش خود نسبت به قصاص ایشان خبر دادند.

مسعود استاد، برادر میترا استاد همسر محمدعلی نجفی که هفتم خردادماه در خانه‌اش در سعادت آباد با  گلوله‌هایی که نجفی آنها را شلیک کرده بود جان باخته بود، طی انتشار پست اینستاگرامی از رضایت خانواده استاد از قصاص نجفی خبر داد.

«مسعود استاد» با انتشار پیامی در فضای مجازی نوشت: از خون عزیزمان گذشتیم و خرسندیم که هیچ معامله‌ای با خون آن بزرگوار نکردیم.

مسعود افرازه یکی از وکلای مدافع اولیای دم میترا استاد با تایید این خبر گفت: اولیادم میترا استاد؛ از قصاص نجفی گذشتند.

سگ کشی در تهران

سگ کشی در تهران

همچنین در همین تاریخ فیلم ناراحت کننده‌ای از نحوه کشتن سگ‌های بیمار در کمپ‌های شهرداری تهران در فضای مجازی منتشر شد. فیلمی که به شدت مورد نقد شهروندان و حامیان حیوانات قرار گرفت به حدی که در مقابل شهرداری تهران تجمع کرده و خواستار رسیدگی به وضعیت موجود از شهردار تهران شدند.

پیروز حناچی در پاسخ به اعتراض کنندگان بیان داشت که فیلم مربوط به دو سال گذشته است، پیمانکار مرکز خلع شده و رسیدگی در این خصوص انجام خواهد گرفت.

و اما رئیس پلیس پایتخت از برخورد پلیس با هر گونه حیوان آزاری و ایجاد مزاحمت برای حیوانات خبر داد و در عین حال خبر داد و گفت: فردی که اقدام به انتشار تصاویر سگ‌کشی و جریحه دار کردن افکار عمومی کرده بود به زودی دستگیر می‌شود.

تصمیم پلیس برای توقف شماره گذاری پراید

فرمانده پلیس راه کشور گفت: پلیس تصمیم دارد از سال ۹۹ شماره گذاری پراید را متوقف کند که امیدواریم این اتفاق رخ دهد و ما بتوانیم در یک بازه ۱۵ تا ۲۰ ساله این وسیله را از چرخه ترافیک خارج کنیم.

وی اضافه کرد: همچنین برای سال جاری نصب ۲ هزار دوربین جدید پیش بینی شده ولی نکته مهم این است که باید تلاش کرد از آنچه موجود است استفاده حداکثری کرد.

حال باید منتظر باشیم تا ببینیم در سال جدید (99) این تصمیم عملی می‌شود یا نه!

زلزله

با توجه به این موضوع که در ایران هر روز شاهد اخباری حول زلزله های برگ و کوچک هستیم در این ماه هم زلزله ۵.۲ ریشتری چرام در شهرستان گچساران هم احساس شد اما هیچکدام از همشهریان براثر این زلزله مصدوم نشده است.

مسمومیت ملوانان

در خبر عجیب دیگری که در این ماه از سال به گوش رسید می‌توان به مسمومیت ده تن از ملوانان کشتی ایرانی «تینا» به علت شیوع بیماری اشاره کرد که دسته جمعی به بیمارستانی در بندر آستراخان روسیه منتقل شدند.

میمون

حمله میمون‌ها

یکی دیگر از خبرهای عجیب که در این ماه شاهد آن بودیم حمله شامپانزه‌هایی به مردم سیاهکل به دیلمان بودکه  این مسئله سبب نگرانی مردم منطقه شد. اما بعدها مشخص شد این میمون توسط یک عده قاچاقچی به عنوان حیوان خانگی و یا دست آموز سیرک وارد کشور شده اما به دلیل ناتوانی در نگهداری آنها در جنگل رها شده و باعث آسیب به اکوسیستم آن منطقه هم شده اند.

ضرب و شتم توریست آلمانی

توریست آلمانی که اوایل مردادماه سال جاری به تنهایی و با یک دوچرخه در حال عبور از خاک ایران بود که قصد اقامت و توقف در ساحل دریای خزر در شهرستان تنکابن را داشته است.

در معاشرت این توریست آلمانی با چند نوجوان که همه آن‌ها کمتر از ۲۰ سال داشتند، یکی از این افراد اقدام به برداشتن اموال شخصی وی نموده و متواری می‌شود که در ادامه توریست آلمانی حین درگیری با نوجوان مذکور از ناحیه صورت و فک مصدوم و ضارب از محل متواری شد.

این اتفاق به سرعت در فضای مجازی گسترش پیدا کرد و در زمان خود جز اخبار داغ روز بود.

حوا طعمه گاندوها

حوا طعمه گاندوها

حوا رئیسی دختر حدود ۱۰ ساله اهل روستای مولاآباد کشاری از توابع شهرستان سرباز طعمه تمساح پوزه کوتاه (گاندو) شد اما زنده ماند.

این کودک به همراه خانواده با هدف برداشت آب و شستشوی ظروف به رودخانه رفته و در کنار آب مشغول بازی بود که طعه تمساح شد.

پس از حمله تمساح بلافاصله همراهان وی و به ویژه خواهرش با چوب و سنگ به تمساح حمله ور شده و پس از چندین دقیقه جدال با گاندو، از انتقال کودک به داخل آب جلوگیری کرده و این دختر خون آلود را از دهان گاندو نجات دادند.اما متاسفانه این دختر 10ساله دست خود را از دست داد.

دفن سگ در مسجد

از دیگر اخبار عجیب این ماه می‌توان به این خبر اشاره کرد که یک خانم ۵۱ ساله، لاشه سگش را پس از مرگ در یک پارچه پوشانده و اقدام به دفن سگ در مسجد زادگاهش در روستای امشه بخش سنگر کرده بود که بلوای بسیاری در آن منطقه به پا کرد.

اما در نهایتاً این خانم که با همکاری ۲ مرد که در کار هماهنگی برای دفن و کندن قبر به وی کمک کرده بودند دستگیر شدند و عمل این افراد احساسات و اعتقادات بسیاری را بر انگیخته کرد.

خبرنگار: صبا شیرمحمدی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: