به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ با وجود اینکه پرونده محمدعلی نجفی همچنان جزو خبرهای پربازدید شهریورماه بود و در این ماه نجفی با قرار وثیقه آزاد شد اما حوادث دیگری هم در این ماه به همان اندازه قابل توجه بود.

کودک همسری

کودکانی که باید خاطرات خوش دوران طفولیت خود را با همسالان و دوستان سپری کنند ناگهان به مرحله خانه‌داری و مادر شدن گام می‌گذارند گویا یک شبه رویاهای شیرین آنها برای همیشه به باد می‌رود.

کودک همسری به عنوان یکی از این آسیب‌هاست که به اعتقاد بسیاری از جامعه‌شناسان به دلیل فقر اقتصادی و فرهنگی، اعتیاد، موضوعات قومی و قبیله‌ای و مهاجرت شکل می‌گیرد که هنوزم در کشور شاهد تعداد متعددی از آن در گوشه و گوشه این دیار هستیم به طور مثال در شهریور ماه 98 ویدئوی در فضای مجازی دست به دست شد که مراسم عقدکنان دختر بچه‌ای 12 ساله با مردی بالغ به مشاهده می‌شد!

چهره عروس خردسال این مراسم که 12 ساله است سوژه فضای مجازی شد. این مراسم برای صیغه بوده و آقای داماد شرط کرده است که 4 سال دیگر با عروس خانم ازدواج می کند. پسر 22 سال سن دارد و دختر هم عده‌ای می‌گویند 12 و عده‌ای دیگر گفتند فقط 9 سال سن داشت.

در همین رابطه معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان، دستور پیگیری درباره انتشار این فیلم را صادر کرد و در نهایت با پیگیری‌های معاون رئیس جمهور این عقد فسخ شد.

ولی این حواشی تا جای ادامه داشت که پرونده به دادسرا ارجاع شد و همچنین سر و کله شاکیانی در رابطه با انتشار این فیلم هم پیدا شد.

اما در ادامه خبر رسید قاضی با طرح سوالی عجیب از دختر بچه مذکور مبنی بر این که آیا این آقا را دوست داری یا نه؟! خطبه عقد را جاری کرد.

در همین بین ریزش دیوار در صحن حرم سیدالشهداء در باب الرجاء کربلا که سبب کشته و زخمی شدن برخی از زائرین شده بود، پیکان اخبار داغ را به سمت خود تغییر داد.

 برخی آمارهای غیررسمی تعداد کشته شدگان در این حادثه را بیش از ۳۱  نفر و زخمی شده‌ها را بیش از ۱۰۰ نفر اعلام کردند. همچنین برخی منابع از کشته شدن یک زائر ایرانی خبر دادند.

این دیوار بتنی بدلیل حضور تعدادی از افراد در بالای آن برای تماشای مراسم موسوم به رکضه طویریج (دویدن طویریج) از تعادل خارج شد و روی دیگر زائران حاضر در محل سقوط کرد.

محسن حاجی میرزایی

خبرهای این ماه ادامه داشت تا اینکه خبر انتصاب حاجی میرزایی به عنوان وزیر آموزش و پرورش به اخبار این ماه اضافه شد.

قاتل امام جمعه کازرون

و اما حکم قصاص حمید درخشنده؛ قاتل امام جمعه کازرون سحرگاه 6 شهریورماه در ملأ عام به اعدام شد.

خبرنگار: صبا شیرمحمدی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: