به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ اتفاقات خوب و بدی در سال 98 برای حوزه محیط زیست رقم خورده است که هر یک می‌تواند فرصت و یا تهدیدی برای آیندگان باشد. اما با تمام شدن این سال، سوال به ذهن می رسد که 98 چه اتفاقات خوب و بدی برای محیط زیست داشت؟ متولیان امر چه نمره ای در این زمینه کسب خواهند کرد؟

مرگ و میر پرندگان میانکاله دردناک‌ترین اتفاق محیط زیستی 98

علیرضا طاهری، کارشناس حوزه محیط زیست، در رابطه با مهم‌ترین اتفاقات سال 98 در این حوزه گفت: اتفاق پرندگان مرگ میانکاله یکی از دردناک‌ترین اتفاقات بود که هنوز هم دلایلش به طور قطعی مشخص نشده است البته این اتفاق در دهه 70 و 80 هم سابقه داشته و عوامل عمدی انسانی دخیل بوده است.

او افزود: در آن سال‌ها پس از آن که ممنوعیت شکار جدی شده بود انتقام از پرندگان مظلوم گرفتند؛ شکارچیان عنوان کردند چون اجازه شکار نمی‌دهید ما هم نمی‌گذاریم این‌ها اینجا باشند. بدین ترتیب آب تالاب را مسموم کردند.

طاهری ادامه داد: این اقدام سبب از بین رفتن پرندگان شد. در دوره‌های قبل دلایل این مرگ مشخص شد. در دهه 80 هم شکارچیان آب میانکاله را مسموم کردند.

این کارشناس محیط زیست ضمن انتقاد از نبود اطلاعات و عدم پایش مستمر این تالاب بیان کرد: با وجود اینکه تالاب میانکاله عضو کنوانسیون رامسر است اما نمونه‌برداری‌های مداوم از آن انجام نمی‌شود. نمی‌دانند در چه بازه‌های زمانی، چه ترکیباتی دارد و تغییرش چه بوده و در حال حاضر هم نمی‌توانند دلیل اصلی آن را بررسی کنند.

طاهری افزود: نمونه‌برداری‌ها به‌صورت منظم نیست و گاهی نمونه‌برداری انجام می‌شود ولی وقتی اطلاعات اولیه وجود ندارد همه چیز حدس و گمان می‌شود و وقتی به این شکل باشد ادعاها به‌طور کامل قابل اثبات نیست. برخی به شرایط بی‌هوازی، برخی موارد نفتی را دخیل می‌دانند و دیگران فعالیت شکارچیان یا سموم نفتی را عامل از بین رفتن پرندگان میانکاله می‌دانند.

او خاطرنشان کرد: عکس‌های دردناک و اتفاق بدی در سال 98 از این اتفاق منتشر شد.

ثبت جهانی هیرکانی اتفاق خوب سال 98

طاهری ضمن انتقاد از بی‌توجهی به موضوعات زیست محیطی گفت: به راحتی فضای سبز از بین می‌رود و جای آن  را خانه و کارخانه و جاده می‌گیرد. وقتی این فضای سبز وجود ندارد ناراحت هستیم ولی وقتی می‌خواهیم کاری کنیم و توسعه بدهیم خوشحالیم که توسعه انجام شده در حالی که ساختن نیست، خراب کردن است.

این کارشناس محیط زیست در رابطه با دیگر اتفاقات خوب 98 در حوزه محیط زیست گفت: ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی از نقاط قوت است که امسال رخ داده و امیدواریم سبب شود این جنگل‌ها حفاظت شود گرچه گزارشاتی از تخریب و آتش سوزی داده شده اما ثبت آن قدم رو به جلو است و امیدواریم با ثبت جهانی به سمت حفاظت برویم.

لزوم ممانعت از تخریب کوه توچال با ثبت ملی آن

او در رابطه با دیگر اتفاقات خوب سال 98 در حوزه محیط زیست گفت: زمزمه‌هایی برای ثبت کوه توچال عنوان شده که امیدوار کننده است. با وجود این بخش عمده‌ای از توچال به خاطر نزدیکی به تهران دست خورده شده و در تراز بالای 1800 متر دانشگاه داریم و ایستگاه‌های مختلف تفریحی داریم و هر یک این میراث طبیعی را در معرض خطر قرار داده است.

طاهری ادامه داد: راه‌هایی برای گردشگران درست کرده‌اند و معادن مختلف در آن جا وجود دارد و در یک طرف ساخت و ساز جدیدی انجام شده است.

او با اشاره به خطراتی که توچال را تهدید می‌کند، تصریح کرد: به‌خاطر نزدیکی تهران و جذب گردشگر آن جا به شدت در معرض خطر است. خطر بزرگی هم که دارد؛ علاوه بر اینکه کوه را خراب می‌کند خطر سیلاب را افزایش می‌دهد یعنی هر چقدر که ماشین‌ها برای برداشت و ساخت و ساز بروند موانع طبیعی که از سیل جلوگیری می‌کند را نابود و شهر هم که به توچال چسبیده، تحت تاثیر سیلاب قرار می‌گیرد.

این کارشناس محیط زیست گفت: ثبت کوه توچال می‌تواند اتفاق خوبی باشد و زمزمه‌هایش است و یک فوریت آن در شورا تصویب شده است.

سازمان محیط زیست نمره قبولی نمی‌گیرد

طاهری در پاسخ به این سوال که به سازمان محیط زیست برای سال 98 چه نمره‌ای می‌دهد؟ گفت: باید ارزیابی دقیق انجام داد ولی قاعدتا نمره قبولی نمی‌گیرد چراکه موارد منفی و بی‌توجهی‌اش زیاد است و از سویی کورسوی امید هم آن قدر زیاد نیست. باید حداقل بگوئیم به آینده محیط زیست  امیدواریم اینگونه نیست.

حناچی برای سه‌شنبه‌های بدون خودرو برنامه‌ای ارائه نکرد

او در رابطه با عملکرد مدیریت شهری تهران افزود: درست است که دید مدیریت شهری فعلی و اعضای شورای شهر تهران محیطی زیستی است و یا محدودیت هایی برای تردد خودروها ایجاد شده ولی این دید به تنهایی مثمرثمر نیست.

این فعال محیط زیست ادامه داد: تهران نسبت به گذشته، انسان محورتر و زیست محورتر شده که در مصوبه خانه باغ و لغو آن خود را نشان داد. اینکه شهردار تهران سه‌شنبه‌های بدون خودرو را عملیاتی کرد جز نکات مثبت است اما حناچی برای نهادینه شدن این موضوع برنامه‌ای ارائه نکرده و یا برنامه‌ای که ارائه شد خیلی اثرگذار نبود.

طاهری با اشاره به برخی موانع بیان کرد: شهرداری تهران نمره قبولی لب مرزی دریافت می‌کند که آن هم نگاه انسان محوری است و تلاش هم می‌کنند اما کافی نیست. ان‌شاءالله معاون جدید حمل و نقل که ذهنیت محیط زیست دارد طرحی نو داشته باشند البته معاون قبلی هم تلاش‌های زیادی کردند اما آقای حجت چهره محیط زیستی هستند و سوابق کاری‌شان در این حوزه است ولی امید می‌رود ایشان طرح نو داشته باشند.

خبرنگار: سیمین برادران

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: