به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سیدمالک حسینی در پاسخ به این پرسش که آیا شهرداری تاکنون سهمی از کمک های مالی دولتی داشته است یا خیر گفت: تا امروز تمامی هزینه های خود را از محل منابع شهرداری انجام داده ایم و در روزهای تعطیلی مراکز مربوط به بهزیستی و ماده ۱۶ و مرخصی تعداد زیادی از زندانیان به دلیل احتمال شیوع کرونا بار این مراکز به گرمخانه های ما اضافه شده، به گونه‌ای که مراجعات ما از روزهای سرد سال نیز بیشتر است، اما تا این لحظه هیچ کمکی از سوی سایر دستگاه های دولتی و غیردولتی به شهرداری نشده است.

وی ادامه داد: حتی پیشنهاد کمکی هم نیامده، متأسفانه در این سال ها در حوزه حمایت از کارتن خواب ها و اقشار آسیب پذیر، شهرداری تهران از منابع دولتی برخوردار نبوده است، اما این موضوع را بخشی از نگهداشت اجتماعی شهر می دانیم و بر اساس مسئولیت اجتماعی که داریم، فعالیت حمایتی خود از کودکان کار و زباله گرد را انجام داده ایم.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی تأکید کرد: همکاران من با همکاری سازمان های مردم نهاد چهار روز است که در گودهای زباله گردی اطراف تهران فعال هستند و روزانه ۲۰۰ غذای گرم توزیع کرده اند که تلاش می کنیم با همکاری سازمان‌های مردم نهاد در صورت پشتیبانی های لازم، تا شروع سال جدید این رقم را به توزیع هزار غذا برسانیم و این فعالیت ها تنها از منابع مالی خودمان است و از هیچ کمکی استفاده نکرده ایم.

حسینی در پاسخ به این سوال که در حالی که از روزهای ابتدایی اعلام رسمی این بیماری در تهران اقدامات پیشگیرانه در حوزه کارتن خوابی و گودهای زباله گردی انجام شده، سهم تهران از بودجه های میلیاردی در این حوزه و حمایت هایی که سایر نهادهای مسئول کرده اند، چه میزان بوده است، گفت: امیدوارم بودجه‌ای که برای کارتن خواب ها پیش بینی شده در جای واقعی خودش هزینه شود و به مردم نیز گزارش شود که منابع دولتی که به موضوع کودکان زباله گرد و کارتن خواب اختصاص یافته، چگونه هزینه شده است‌.

وی با اشاره به اینکه بودجه‌ بحران کرونا در سطح دولت اختصاص پیدا می کند، تصریح کرد: ما باز هم با دستِ خالی و هزینه های شهرداری فعالیت های‌مان را انجام می دهیم و گزارش عملکردمان را نیز مانند همیشه اعلام خواهیم کرد که در هر کجا چقدر هزینه شده است. پیشنهاد می کنیم در خصوص منابع دولتی نیز چنین گزارشی برای مردم داده شود که در چه شرایطی این بودجه ها در کجا هزینه شده است.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی عنوان کرد: روز گذشته نمایندگان سازمان بهداشت جهانی از گرمخانه های ما بازدید کردند و اقدامات ما را قابل تحسین دانستند. تأیید نهادهای بین المللی نشان از تلاش های همکاران من در این حوزه دارد، هر چند که خودمان می دانیم کاستی ها و مشکلاتی وجود دارد، اما همه خدمات را مدیون نیروی انسانی از جان گذشته ای می دانم که با کمترین دسترسی به یگان حفاظتی به تلاش های خود ادامه دادند. ما تجهیزاتی مانند گان، دستکش و ماسک داریم، اما برخی از تجهیزات مانند گان از کیفیت لازم برخوردار نیست.

شایان ذکر است؛ این هفته وحید قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی، از اجرای طرح پیشگیری و مراقبت از کرونا در افراد بی خانمان و کارتن خواب خبر داد و از بودجه ۹ میلیاردی برای پیشگیری و مراقبت از کرونا در میان این اقشار سخن گفت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: