به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ حمید موسوی، شهردار منطقه یک، در رابطه با احتمال بارش روزهای آینده گفت: آمادگی کامل وجود دارد در بحث رود دره ها و مسیرها و آبراهه ها پایش انجام می‌شود و لایروبی انجام شده است.

او افزود: البته این انهار کشش خاصی دارند و دبی آنها مشخص است امیدوارم میزان بارش به اندازه ای باشد که از قبل طراحی شده است اما اگر دبی افزایش پیدا کرد باعث سر ریز شدن می شود و این احتمال را نمی‌دهیم و امیدوارم مشکلی پیش نیاد.

موسوی با اشاره به اینکه تمام تلاش‌ها برای بحث بارندگی در حال انجام است، گفت: تمام جوی‌ها و کانال‌ها لایروبی شده است و در حال حاضر مشکلی وجود ندارد .

شهردار منطقه یک در پاسخ به این سوال که بخشی از زباله‌ها توسط مردم در انهار ریخته می‌شود و سبب گرفتگی خواهد شد عنوان کرد: در سال گذشته از مردم خواهش کردیم این اتفاق انجام نشود و همکاری‌هایی صورت گرفت و مردم نیز مشارکت کردند. خوشبختانه سال جاری در وضعیت بهتری نسبت به سال گذشته قرار گرفتیم اما همچنان معدود افرادی این اقدام را انجام می دهند.

موسوی تصریح کرد: برخی شبکه‌های مجاور خیابان و مجموعه‌های پذیرایی زباله‌های خود را به انهار هدایت می‌کند اما امسال با توجه به کرونا فعالیت آنها کمتر شده است و زباله‌ های کمتری نیز به انهار سرازیر می‌شود و لازم است از همکاری مردم در رابطه با تمیز نگه داشتن جوی ها و انهار تشکر کنم.

خبرنگار: سیمین برادران

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: