به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در رابطه با وضعیت موزه‌ها در روزهای کرونایی گفت: این روزها به فضای مجازی تاکید داریم. موزه‌ها در ایام عید به صورت زنده از طریق فضای مجازی فعالیت می‌کنند.

او افزود: برخی فضاها در گذشته کمتر دیده می‌شده و مخاطبان بدان توجه کافی نداشتند که در این برنامه بنا است این فضاها معرفی شود.

طالبیان خاطرنشان کرد: این برنامه در فضای مجازی هر روزه ساعت 3 الی 4 پخش می شود. تا کنون 5 موزه در فضای مجازی معرفی شده است. در روز اول موزه ملی، روز دوم کاخ گلستان، روز سوم سعدآباد، روز چهارم کاخ نیاوران، روز پنجم موزه فرش و روز ششم هم موزه رضا عباسی معرفی شده و این رویکرد ادامه پیدا خواهد کرد.

معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: موزه ملک، ارتباطات، پست، دفاع مقدس و قرآن هم در برنامه ها وجود دارد.

او تصریح کرد: به هر حال فکر می‌کنیم که باید از فناوری بهره ببریم. این روش در حال حاضر مخاطبین زیادی پیدا کرده اما این طرح مکملِ حضور افراد در این مراکز است و هر یک جای خود را دارد و بعد از کرونا هر دو رویکرد را ادامه خواهیم داد.

به گفته طالبیان این رویکرد سبب تحول موزه‌ها خواهد شد.

معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به وضعیت موزه‌های بخش خصوصی گفت: بسیاری از موزه‌های خصوصی در این برنامه هستند و در فضای مجازی معرفی خواهند شد. در آینده نیز موزه‌های خصوصی می توانند در فضای مجازی ورودی بگیرند.

او در خصوص کمک به موزه‌ها بعد از روزهای کرونایی خاطرنشان کرد: باید تسهیلاتی ارائه کنیم تا این بخش‌ها بتوانند خود را اداره کنند. پس از این دوره تلاش خواهیم کرد که ان‌شاءالله مورد حمایت قرار بگیرند.

خبرنگار: سیمین برادران

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: