به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ منصور رضایی، رئیس دپارتمان تغذیه بیمارستان مسیح دانشوری، با اشاره به لزوم تقویت سیستم ایمنی بدن در ایام کرونایی گفت: اگر سیستم ایمنی بدن را تقویت کنیم، به کرونا مبتلا نمی‌شویم و در صورت ابتلا، علایم خفیف و طول درمان آن هم کمتر خواهد بود. چراکه تغذیه صحیح، عوارض داروهای مصرفی که مبتلایان به کرونا استفاده می‌کنند را کاهش می‌دهد.

او افزود: مصرف انواع لبنیات کم چرب شامل شیر به همراه خرما و عسل، ماست و پنیر کم نمک، تخم مرغ، حبوبات، آجیل‌ها، انواع سبزیجات به شرط شست‌و شو و ضدعفونی و تا حد ممکن پخته شده، انواع میوه‌های قابل شست‌وشو و ضدعفونی شامل موز، پرتقال و نارنگی به پیشگیری از کرونا کمک می‌کند.

رضایی با بیان اینکه کرونا در کشور به سرعت در حال انتشار است، بیان کرد: باید از مصرف انواع کباب‌ها، فست فودها، نوشابه، آب میوه‌های صنعتی، قند و شکر و تخم‌مرغ عسلی دوری کنیم و به خواب منظم، نداشتن استرس، عدم هرگونه مسافرت، تغذیه مناسب و نداشتن رژیم غذایی و شست‌وشوی دست‌ها توجه داشته باشیم.

رئیس دپارتمان تغذیه بیمارستان مسیح دانشوری ادامه داد: بهداشت دست را در هر شرایط و همچنین حین پخت غذا نباید فراموش کرد تا به پیشگیری از ابتلا خود و خانواده‌مان کمک کنیم. 

رضایی تنوع غذایی مناسب را از آیتم های سلامت دانست که برای پیشگیری از کرونا توصیه می‌شود.

خبرنگار: نازنین جوادی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: