به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، سید هادی خامنه‌ای، دبیر کل مجمع پیروان خط امام (ره) با صدور  پیامی، درگذشت آیت الله صانعی را تسلیت گفت. متن تسلیت به شرح ذیل است:

انا لله و انا الیه راجعون

روح بلند بنده صالح خدا و فقیه برجسته و انسان آزاده، حضرت آیت‌الله العظمی حاج شیخ یوسف صانعی، از کالبد دنیای مادی خارج شد و دل‌های بیشماری را مالامال از درد و اندوه نمود.

او در همه عمر با نگاهی نواندیشانه و متعهدانه به رسالت دینی خود عمل نمود و کارنامه‌ای درخشان از فعالیت علمی و سیاسی و فرهنگی برجای گذاشت که یادگاری مانا برای همگان خواهد بود.
آن عزیز، شاگرد خلف امام خمینی(ره) و پیرو صادق مکتب او بود و همواره بر عهد دیرین خود در دفاع از اسلام ناب و محرومان و مظلومان استوار ماند.

بدون تردید، شجاعت و مسئولیت پذیری سیاسی و اجتماعی آن مرحوم و دفاع همیشگی از حقوق مردم، و سبک اجتهادی ایشان، چهره‌ای کم نظیر در تاریخ روحانیت شیعه از ایشان ترسیم نموده است.

اینجانب با انبوهی از خاطرات شیرین و فراموش نشدنی از آن چهره دوست داشتنی، ضایعه مذکور را به بیت معظّم و جمیع بازماندگان و شاگردان و ارادتمندان و مقلدان و عموم مردم، تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال برای ایشان علو درجات مسئلت دارم.

سید هادی خامنه‌ای

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: