حجت‌الاسلام والمسلمین بهمن اکبری دبیر علمی همایش "دیپلماسی فرهنگی و جنگ نرم" درباره این همایش به خبرنگار اندیشه برنا، گفت: ما در این همایش تلاش می‌کنیم تا با بهره‌گیری از دستاوردهای حماسه نهم دی ماه سال 88 چگونگی بهره‌برداری رایزنان فرهنگی ایران را از تحولات داخلی بویژه همبستگی ملی و پیوند مردم و رهبری نظام تبیین کنیم.

وی با اشاره به اینکه این همایش با سخنرانی محمد‌باقر خرمشاد، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افتتاح خواهد شد، افزود: در ادامه این همایش با برگزاری دو جلسه نشست به کار خود ادامه خواهد داد.

دبیر علمی همایش "دیپلماسی فرهنگی و جنگ نرم" تصریح کرد: در نشست اول علی‌اكبر جوانفكر مدیرعامل خبرگزاری ایرنا درباره موضوع "راهبردها و راهكارهای فراروی رایزنی‌های فرهنگی ایران در عرصه رسانه‌های نوشتاری در مقابله با جنگ نرم" سخنرانی خواهد کرد.

اکبری خاطرنشان کرد: همچنین در ادامه این نشست حجت‌الاسلام والمسلمین غلامی دبیر شورای فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری در باب موضوع "همگرایی و یكپارچه سازی راهبردها و راهكارهای نهادها و دستگاه‌های فرهنگی عامل در خارج از كشور در مقابله با جنگ نرم" به ایراد سخن خواهد پرداخت.

وی همچنین به سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدرضا میرتاج‌الدینی معاون حقوقی رییس جمهور در نشست دوم اشاره کرد و گفت: آقای تاج‌الدینی درباره موضوع "چیستی و چرایی جنگ نرم" سخنرانی خواهد کرد.

این پژوهشگر در ادامه از سخنرانی دکتر آشنا، استاد دانشگاه امام صادق(ع)، سردار مسعود جزایری، معاونت فرهنگی و تبلیغاتی ستاد كل نیروهای مسلح و دكتر افتخاری معاون پژوهشی دانشگاه امام صادق(ع) خبر داد و افزود: این همایش با نتیجه‌گیری و جمع‌بندی محمد‌رضا دهشیری معاون پژوهشی و آموزشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به کار خود پایان خواهد داد.