به گزارش خبرنگار بین‌الملل برنا، مقامات آمریکایی اعلام کردند هنوز مشخص نیست که هدف این حمله، محل نگهداری تسلیحات شیمیایی بوده است یا خیر.

شبکه خبری سی ان ان نیز گزارش داد جنگنده‌های اسرائیلی چند منطقه در خاک سوریه را بمباران کردند، اما به اهداف حمله و محل دقیق آن اشاره‌ای نکرد.

سی ان ان، به نقل از دو مقام آگاه در دولت آمریکا که نام آن‌ها را فاش نساخت، تأکید کرد که جنگنده‌های اسرائیلی در خارج از حریم هوایی سوریه به‌سوی اهدافی در خاک این کشور شلیک کردند و بار دیگر به اسرائیل بازگشتند.

بنابر اعلام سی ان ان، منابع آمریکایی معتقدند که اهدافی که در سوریه هدف قرار گرفته شده هیچ ارتباطی با سلاح‌های شیمیایی این کشور ندارد.

در پی انتشار این خبر ازسوی شبکه آمریکایی مذکور، دولت رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: هر آنچه که ضروری باشد برای جلوگیری از «انتقال سلاح به گروه‌های تندرو» انجام خواهد داد.

این در حالی است که بشار الجعفری، نماینده سوریه در سازمان ملل، در ارتباط با این خبر به رسانه‌ها گفت که اطلاعی درمورد این حمله ندارد و دولت سوریه نیز تاکنون واکنشی به این خبر نشان نداده است.

به گفته مقام‌های آمریکایی، این حملات در روزهای پنجشنبه و جمعه از خاک لبنان صورت گرفته است.

برخی منابع خبری نیز مدعی شدند که هدف، یک کارخانه تولید اسلحه و یا یک کاروان حمل سلاح به‌سوی نیروهای حزب‌الله در لبنان بوده است.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از اظهارنظر در این رابطه امتناع ورزید.