یحیی رحمتی، معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، در گفت‌و‌گو با خبرنگار میراث برنا گفت: با هماهنگی و تفاهمی که بین سازمان فنی و حرفه‌ای کشور صورت گرفته هنرمندان در عرصه صنایع دستی می‌توانند با ثبت نام و حضور و شرکت در آزمون مدرک خود را در حوزه مهارتی از این سازمان دریافت کنند.

وی در ادامه این مطلب اذعان داشت: بعد از انجام آزمون و دریافت مدرک از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور هنرمندان می توانند با داشتن کارت و معرفی نامه از صنایع دستی با مراجعه به سازمان تامین اجتماعی بیمه شده و از خدمات آن بهره‌مند شوند.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افزود: همه هنرمندان در تمامی رشته‌ها بیمه می‌شوند اما یکی از مشکلات در زمینه بیمه شدن این افراد دارا بودن شرایط سنی از سوی سازمان تامین اجتماعی بر اساس قوانین است.

رحمتی تصریح کرد: هنرمندان عرصه صنایع دستی باید در راستای انجام امور بیمه خود سریع اقدام کنند تا با مشکلات مواجه نشوند تا بتوانند از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند شوند.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در پایان گفت: با توجه به اهمیت صنایع دستی در زمینه صادرات و درآمد‌زایی حمایت بیمه‌ای این گروه در جامعه یک نیاز و ضرورت است و بر همین اساس صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی تمام توان خود را در این زمینه بکار گرفته است.