معصومه معصومی پیشکسوت عرصه سراجی سنتی درگفت‌و‌گو با خبرنگار میراث برنا گفت: دسته‌بندی هنرمندان در دو گروه پیشکسوت و تازه کار امری ضروری است که باید در حوزه صنایع دستی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: تفکیک هنرمندان در دوگروه موجب می‌شود تا افراد حرفه ای ،کهنه کار و پیشکسوت از آماتورها و مبتدی‌ها مجزا شوند این اقدام سبب تشویق بیشتر هنرمندان باسابقه خواهد شد.

معصومی خاطر نشان کرد: افراد هنرمند در عرصه سراجی سنتی نمایشگاه‌هایی را به صورت مستقیم در کشورهای اروپایی برگزار می‌کنند واین امر موجب آشنایی بیشتر کشورها با صنایع دستی ایران و ایجاد بازارهای گسترده می‌شود.
 
وی با بیان اینکه صادرات سراجی سنتی به کشورهای دنیا تاکید کرد: حضور هنرمندان در نمایشگاه‌های کشورهای اروپایی و انجام مراحل کار این صنعت دستی به صورت همزمان، سبب شده تا کشورهای اروپایی از صنایع دستی ایران استقبال فراوانی کنند.

این هنرمند عرصه سراجی سنتی عنوان کرد: در کشورهای اروپایی از هنر ها و صنایع ماشینی استقبال چندانی نمی شود. عمده‌ترین توجه آنها به صنایع دستی سنتی است.

معصومی در پایان به کاربردهای این صنعت اشاره کرد و گفت: کیف دوزی با چرم طبیعی دست دوز، کیف‌های زنانه و مردانه با روش‌های سنتی و کمربند از تولیدات این حوزه است.  صنعت سراجی سنتی کاملاً کاربردی است.